В СБУ показали тестування першого дрона «Sea Baby» із тих, на які донатили українці
Джерело: СБУ
Служба безпеки України показала перший морський дрон, виготовлений завдяки масштабному волонтерському збору й донатам українців.
Збір організували фандрейзингова платформа UNITED24 спільно з monobank і Олегом Гороховським, волонтерами Сергієм Стерненком та Ігорем Лаченковим.
У рекордні терміни завдяки українському бізнесу, міжнародним донорам і українцям було зібрано майже 300 мільйонів гривень на 35 морських дронів СБУ “Sea Baby”.
Перший зразок у цій партії, який СБУ показала під час тестувань, отримав назву “Авдіївка”. Він відрізняється від попереднього покоління, в тому числі й зовнішнім виглядом.
“Sea baby” 2024 року випуску – це дрон нового покоління, вдосконалений і ще більш смертоносний для ворога.
“Майбутнє ‒ саме за технологічними підходами у війні. СБУ сьогодні намагається бути першою в цьому напрямку, і це реально вдається. У лавах служби ми виростили унікальних фахівців з морських дронів, аби й далі вдосконалювати і масштабувати роботу з очищення Чорного моря від ворога. Наша задача ‒ знищувати окупантів і наближати перемогу”, – зазначив голова СБУ Василь Малюк.
- Фото: СБУ
- Фото: СБУ
Як і кожна модель морських дронів, “Авдіївка” пройде повний цикл морських випробувань. У процесі команда розробників СБУ буде адаптувати новітнє бортове озброєння, спеціально сконструйоване та виготовлене для використання на багатоцільових платформах, якими є “Sea Baby”.
“Новий “SeaBaby 2024″ має вдосконалені технічні характеристики, більшу бойову та маневрену спроможність. Він здатен доставити майже тонну вибухівки на понад тисячу кілометрів. СБУ задумувала цей дрон як універсальну платформу, на якій буде розміщуватися різне озброєння”, – розповів “Хантер”, бригадний генерал СБУ.
Нагадаємо, що саме за допомогою морських дронів СБУ підірвала Кримський міст і вразила в цілому 11 російських військових кораблів.
- Голова СБУ Василь Малюк заявив, що Служба безпеки України використовує морські дрони Sea Baby як багатоцільову платформу і готує з їх допомогою нові сюрпризи росіянам у 2024 році.
- Глава СБУ Василь Малюк у коментарі американському телеканалу CNN розповів про українські морські дрони, якими були атаковані Кримський міст, а також російський десантний корабель “Оленегорський горняк” та танкер “SIG”.
- Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що за пів року українські ударні дрони вразили понад 14 тисяч російських цілей, серед яких – ворожа техніка, ППО, РЕБ та укріплення.
Євросоюз не зміг досягти згоди щодо заборони імпорту російського скрапленого природного газу у межах майбутнього пакету санкцій. Суперечності між державами-членами та відсутність надійних альтернатив змусили Єврокомісію підготувати нову стратегію відмови від енергоносіїв РФ — її презентують у травні.
На тлі кризи в цивільній авіації через війну та санкції в Росії заговорили про можливе відродження дирижаблів. Їх планують використовувати для транспортування вантажів у важкодоступних районах Арктичної зони, і вироблятимуть — із сучасних композитних матеріалів.
Пізно ввечері 16 квітня російські війська здійснили черговий масований обстріл Дніпра. Внаслідок атаки дронів загинули двоє осіб, ще семеро постраждалих.
16 квітня президент Володимир Зеленський погодив утворення військових адміністрацій населених пунктів у Донецькій області.
Працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо правоохоронця з Чернівецької області, котрий намагався вивезти за кордон військовозобов’язаного у багажнику авто за 20 тис. євро.