В Середземному морі росіяни утримують два носії «Калібрів» – ВМС ЗСУ

Джерело: ВМС ЗСУ

Станом на ранок 25 квітня у Середземному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні два носії крилатих ракет “Калібр”.

Загалом у Середземному морі на бойовому чергуванні перебувають сім російських кораблів, серед яких два носії крилатих ракет “Калібр”, загальним залпом до 12 ракет.

Водночас в Чорному та Азовському морях ворожі кораблі відсутні.

За добу, в інтересах РФ, прохід Керченською протокою здійснили:

  • до Азовського моря – 25 суден, з них 8 рухались з протоки Босфор;
  • до Чорного моря – 12 суден, з них 2 продовжили рух у напрямку протоки Босфор.

У ВМС ЗСУ наголошують, що РФ продовжує порушувати Міжнародну конвенцію з охорони людського життя на морі 1974 р. (SOLAS), вимикаючи системи автоматичної ідентифікації (AIS).

Уряд Франції підтримав пропозицію Сполучених Штатів Америки використати заморожені російські активи на озброєння України, піднявши перспективу угоди на зустрічі міністрів фінансів G7.

Ввечері 22 травня російські війська скерували авіаційну ракету на Дніпропетровщину. Українські оборонці знищили ворожу ціль у Синельниківському районі.

22 травня джерела у Міністерстві фінансів Німеччини повідомили, що країна відкрита для використання доходів від заморожених російських активів для військової допомоги Україні.

22 травня українські армійці знищили черговий російський штурмовик Су-25.

Глава МЗС Німеччини Анналена Бербок побувала на околицях Києва, де поспілкувалася з бійцями українського мобільного загону ППО. Міністерка висловила переконання у необхідності посилення українського захисту.