В січні Росія втратила 10% потужностей НПЗ через українські атаки дронами
Джерело: Reuters, The Moscow Times
Низка ударів БпЛА по нафтопереробних заводах у Росії у січні вивели з ладу 10% потужностей російських НПЗ.
Від початку року дрони атакували кілька російських нафтозаводів, зокрема “Танеко” в Татарстані (11 січня), Саратовський НПЗ “Роснефти” (11 січня), Рязанський НПЗ (двічі – 24 і 26 січня), завод “Сибур-Кстово” в Нижегородській області (29 січня), а також Волгоградський НПЗ (31 січня).
У лютому завод у Волгограді атакували вдруге, а крім того, під удар потрапив Астраханський ГПЗ “Газпрому”, що випускав паливо для південних регіонів.
Завод у Рязані, що постачає, зокрема, московський регіон, НПЗ у Волгограді, який є найбільшим постачальником для Південного федерального округу, а також Астраханський завод “Газпрому” зупинили випуск палива, а на їхній ремонт підуть тижні, якщо не місяці, розповіли джерела Reuters.
За їхніми словами, українські удари посилюють проблеми через посилення американських санкцій: експорт нафти падає, можливості її перероблення в Росії також скорочуються. У результаті формується надлишок барелів, і нафтові компанії можуть бути змушені скорочувати видобуток.
Минулого року через удари дронів і проблеми з ремонтом обсяги нафтопереробки в Росії впали до 12-річного мінімуму – 267 млн тонн. Експорт нафтопродуктів скоротився на 9%, до 113,7 млн тонн.
У відповідь на масовані удари БпЛА по енергоінфраструктурі російська влада засекретила статистику.
- Індія, одна з найбільших імпортерок російської нафти, заявила, що продовжить її купувати лише за умови, що її постачатимуть компанії і судна, які не потрапили під санкції США.
- Запроваджені місяць тому адміністрацією Джо Байдена нафтові санкції проти Росії поступово дають результат, підриваючи російські доходи від експорту нафти. Оскільки китайські переробники зменшили закупівлі через санкції та логістичні проблеми, а ставки фрахту для суден зросли в рази, російським постачальникам доводиться вкотре знижувати ціни.
- Імовірно, Росія опинилась на порозі виснажливої проблеми транспортування нафти через санкції США.
13 лютого Генеральний секретар НАТО Марк Рютте пояснив, що Альянс не пропонував Україні членство у контексті мирної угоди з Росією.
В агентстві Bloomberg вважають, що найгірші побоювання президента України Володимира Зеленського щодо врегулювання російсько-української війни справдилися.
Сенат США проголосував за призначення Роберта Кеннеді-молодшого на посаду секретаря Департаменту охорони здоров’я та соціальних служб. Він є відомим критиком вакцин і прихильником теорій змов.
Мешканець міста Ньюпорт у Південному Уельсі Джеймс Хоуеллс стверджує, що його колишня дівчина випадково викинула жорсткий диск з тисячами біткоїнів у 2013 році, які він досі намагається знайти.
13 лютого, о 12:10, війська РФ скинули на Краматорськ дві фугасні авіабомби ФАБ-250 з універсальним модулем планерування та корекції. Одна людина загинула, ще 5 – поранені.