В США білі жінки носять сині браслети, щоб показати, що вони не голосували за Трампа

Джерело: Diet Prada

У відповідь на результати президентських виборів деякі білі жінки виготовляють сині браслети дружби, щоб сигналізувати, що вони не голосували за Дональда Трампа.

В TikTok Ліббі Рей Лу опублікувала відео з питанням: “Друзі, білі жінки, як ми сигналізуємо одна одній на чиєму ми боці?”.

Відео, опубліковане в середу, набрало вже 4,2 мільйона переглядів.

Тенденція показує, що переважно білі жінки виготовляють браслети з синіми намистинами, колір яких символізує Демократичну партію, щоб показати, що вони не голосували за Трампа. 

Фото: Diet Prada

Ці браслети також є відсилкою до фанатів Тейлор Свіфт, які відомі тим, що носять браслети дружби та обмінюються ними.

Однак на останніх трьох виборах більшість білих жінок незмінно голосували за Трампа. Тим часом екзит-поли показують, що 91% темношкірих жінок проголосували за віцепрезидентку Камалу Гарріс, і в Інтернеті багато хто висловлює розчарування та недовіру щодо руху синіх браслетів.

“Носити синій браслет, який означає, що ти той, за кого себе видаєш, нічого для мене не означає. Цей тиждень показав мені, що не можна нікому довіряти”, – сказала Монік Лашай. 

Противники тренду стверджують, що потрібні дії замість символічних жестів.

“Мені здається, що найкращий спосіб показати темношкірим жінкам, що вони в безпеці з вами, — це заступитися за них на роботі. Насваритись на своїх друзів і родину через їхній расизм. Стежити за їхньою безпекою в публічних місцях. Робити покупки в підприємствах, які належать темношкірим, і голосувати так, як безпека темношкірих жінок справді має для вас значення”, — написав один користувач X. 

Президент Володимир Зеленський оприлюднив спільну заяву лідерів Франції, Німеччини, Польщі, Великої Британії та України за результатами зустрічі в Києві.

Суддя федерального суду Каліфорнії Сьюзен Іллстон 9 травня тимчасово заборонила близько 20 державним агентствам продовжувати широкомасштабні скорочення, ініційовані президентом США Дональдом Трампом. Заборона діятиме протягом двох тижнів.

Сполучені Штати погодили передачу Україні 125 далекобійних ракет та 100 ракет для зенітно-ракетних комплексів Patriot від Німеччини.

Колишнього міського голову Херсона, Володимира Миколаєнка, російські окупанти викрали у квітні 2022 року. Чоловіка планували обміняти, однак він відмовився, поступившись своїм місцем тяжкохворому полоненому.

Мільярдер й засновник Microsoft Білл Гейтс заявив, що планує передати “практично всі” свої статки на благодійність через свій фонд.