В США видно рідкісне сонячне затемнення у вигляді «вогняного кільця»

Джерело: Sky News

В США 14 жовтня можна побачити рідкісне сонячне затемнення, яке називають “вогняне кільце”, оскільки Місяць не повністю закриває Сонце.

Шлях затемнення пролягає через Юту, Нью-Мексико та Техас, а потім буде помітний в Каліфорнії, Арізоні та Колорадо.

Звідти він прямує до Центральної та Південної Америки.

Більша частина решти Західної півкулі побачить часткове затемнення.

Фото: AP

NASA, яке веде пряму трансляцію кільцеподібного затемнення, попередило не дивитися на подію без належних заходів обережності.

Зазначають, що людям потрібно буде використовувати спеціалізовані сонячні фільтри або непрямий метод перегляду, щоб безпечно спостерігати.

Тривалість затемнення – від моменту, коли Місяць починає переходити перед Сонцем і до повернення до нормального стану – становить до трьох годин у будь-якому місці.

Залежно від місця перегляду, частина вогняного кільця триватиме від трьох до п’яти хвилин.

Протягом дня, 17 травня, російські війська здійснили 44 обстріли прикордонних територій та населених пунктів Сумської області, зафіксовано 183 вибухи. 

Міністерство закордонних справ України дало розпорядження з 18 травня відновити надання консульських послуг чоловікам призовного віку за кордоном.

Станом на 20:30 п’ятниці, 17 травня, ворог веде активні наступальні та штурмові дії на Покровському та Придніпровському напрямках.

Управління освіти Дніпровської районної державної адміністрації в Києві оголосило тендер на закупівлю туалетного паперу на понад 1,5 мільйона гривень.

Київська обласна рада підтримала надання Київському обласному центру допомоги Захисникам України імені Баранова Віталія Анатолійовича.