В Таїланді заарештували білорусько-російський рок-гурт «Би-2»

Джерело: BBC News

Білорусько-російську рок-групу “Би-2”, яка гастролювала в Таїланді, заарештували і їх загрожує депортація.

Гурт заарештували за несанкціоновані виступи під час гастролей на курортному острові Пхукеті. Зараз вони перебувають під вартою в Бангкоку.

У заяві на офіційній сторінці гурту у Facebook зазначено, що їм загрожує депортація після того, як 26 січня їх визнали винними у виконанні концерту без належного дозволу. Там сказано, що вони заплатили штраф за порушення.

Але деякі їхні прихильники відповіли на публікацію, стверджуючи, що група стала мішенню:

“Російська влада знайшла привід, щоб затримати їх”.

У заяві гурту йдеться:

“Зовнішній тиск зіграв значну роль у нашому затриманні. Ми знаємо, що причиною цього тиску є [відплата] за нашу творчість, наші погляди, нашу позицію”.

Гурт також стверджував, що не міг зрозуміти судовий процес із тайською поліцією та судами, оскільки їм не надали адекватних послуг перекладу.

Із семи учасників гурту деякі є подвійними громадянами Австралії та Ізраїлю, тому їх можуть депортувати до цих країн. Проте принаймні двоє учасників мають лише російське громадянство і можуть бути відправлені назад до РФ.

Російська влада поки не коментує ситуацію, але російські законодавці раніше критикували групу за її “антиросійську позицію”.

У травні 2023 року міністерство юстиції Росії оголосило фронтмена Єгора Бортника “іноземним агентом” за “протидію” вторгненню Росії в Україну та “негативні заяви” про Росію, її громадян і владу.

Гурт гастролював за межами Росії з 2022 року, включаючи концерти по Європі минулого року.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.

Служба безпеки задокументувала нові злочини екскомандувача Східного військового округу збройних сил РФ генерал-полковника Олександра Чайко.

Американський журнал Time присвятив нову обкладинку тисячам українських дітей, викрадених та примусово депортованих Росією.

17 липня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що дасть вказівку представникам країни при Євросоюзі розблокувати ухвалення 18-го пакета санкцій проти Росії. 

Державна служба з етнополітики та свободи совісті винесла припис про усунення порушень законодавства про свободу совісті та релігійні організації УПЦ Московського патріархату.