В TikTok опублікували відео, створене ШІ, на якому хлопчик розповідає про те, як його вбили

Джерело: Sky news

TikTok попросили вибачитися перед сім’єю Джеймса Балджера за поширення “страшних” відео, згенерованих штучним інтелектом (ШІ), на яких хлопчик розповідає подробиці своєї смерті.

12 лютого 1993 року хлопчика викрали з торгового центру у Великій Британії в графстві Мерсісайд Джон Венейблс і Роберт Томпсон, яким на той час було по 10 років. Хлопці катували дитину, а потім вбили.

Камера відеоспостереження показує, як Джеймса (ліворуч) ведуть у торговий центр перед тим, як його вбили.

Фото: Sky news

Вбивці Венейблс і Томпсон, були засуджені до довічного ув’язнення, але у 2001 році звільнені за ліцензією з новими іменами.

Венейблса знову відправляли до в’язниці у 2010 і 2017 роках, останній раз за зберігання непристойних зображень дітей. У 2020 році йому відмовили в умовно-достроковому звільненні.

На відео, яке опублікували в TikTok, анімували фотографію дитини та згенерували його голос і він розповідає про свою смерть.

TikTok видалив відео через порушення правил мережі.

Мати хлопчика, Деніз Фергюс, повідомила, що відео “небезпечне” і вимагала їх видалити.

Кім Дарбі, голова Меморіального тресту Джеймса Балджера, розповіла, що на платформі було понад 100 подібних відео і деякі все ще є.

“Це абсолютно шокуюче. Деніз не проти, коли люди говорять про Джеймса і про те, що сталося, тому що це підвищує обізнаність, особливо для молодого покоління, але це перейшло межу. TikTok повинен принести їй особисті вибачення та запевнити, що їх усіх буде видалено”, – зазначила Кім.

TikTok заявив, що “на нашій платформі немає місця для тривожного контенту такого характеру”, а “синтетичні” засоби масової інформації, які показують образи молодих людей, заборонено та буде видалено.

13 червня розпочалося засідання Ради Україна-НАТО на рівні міністрів оборони. Глава НАТО Єнс Столтенберг запевнив у посиленні оборонної підтримки нашої держави на тлі триваючого вторгнення РФ.

Під час затримки із погодженням безпекової допомоги Конгресом США, Словенія не зволікала та, ймовірно, таємно спорядила Україні військову допомогу.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті станом на 22.00 13 червня. За добу відбулося 87 бойових зіткнень. Ситуація залишається напруженою, проте, контрольованою.

13 червня сейм Литви постановив, що до списку призову у країні включатимуть осіб віком від 17 років.

13 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про кількість знищених ворожих засобів повітряної розвідки за тиждень.