В TikTok опублікували відео, створене ШІ, на якому хлопчик розповідає про те, як його вбили

Джерело: Sky news

TikTok попросили вибачитися перед сім’єю Джеймса Балджера за поширення “страшних” відео, згенерованих штучним інтелектом (ШІ), на яких хлопчик розповідає подробиці своєї смерті.

12 лютого 1993 року хлопчика викрали з торгового центру у Великій Британії в графстві Мерсісайд Джон Венейблс і Роберт Томпсон, яким на той час було по 10 років. Хлопці катували дитину, а потім вбили.

Камера відеоспостереження показує, як Джеймса (ліворуч) ведуть у торговий центр перед тим, як його вбили.

Фото: Sky news

Вбивці Венейблс і Томпсон, були засуджені до довічного ув’язнення, але у 2001 році звільнені за ліцензією з новими іменами.

Венейблса знову відправляли до в’язниці у 2010 і 2017 роках, останній раз за зберігання непристойних зображень дітей. У 2020 році йому відмовили в умовно-достроковому звільненні.

На відео, яке опублікували в TikTok, анімували фотографію дитини та згенерували його голос і він розповідає про свою смерть.

TikTok видалив відео через порушення правил мережі.

Мати хлопчика, Деніз Фергюс, повідомила, що відео “небезпечне” і вимагала їх видалити.

Кім Дарбі, голова Меморіального тресту Джеймса Балджера, розповіла, що на платформі було понад 100 подібних відео і деякі все ще є.

“Це абсолютно шокуюче. Деніз не проти, коли люди говорять про Джеймса і про те, що сталося, тому що це підвищує обізнаність, особливо для молодого покоління, але це перейшло межу. TikTok повинен принести їй особисті вибачення та запевнити, що їх усіх буде видалено”, – зазначила Кім.

TikTok заявив, що “на нашій платформі немає місця для тривожного контенту такого характеру”, а “синтетичні” засоби масової інформації, які показують образи молодих людей, заборонено та буде видалено.

Зранку 11 липня російські війська з артилерії обстріляли заклад охорони здоровʼя у Білозерці, що на Херсонщині. Пошкоджено будівлю медзакладу, постраждав пацієнт та двоє працівників.

Міністр міграції Швеції Юган Форсселл заявив, що “шокований і наляканий” крайньо правим активізмом свого сина-підлітка.

Посол України в Туреччині Наріман Джелялов подарував президенту Реджепу Таїпу Ердогану керамічний “Dostluk Kalkanı” (“Щит дружби”).

В ніч на 11 липня російські війська пошкодили три медичні заклади на Харківщині: пологовий будинок, стоматологічну поліклініку та міську лікарню.

Мешканець американського Детройта, відомий своєю щедрістю, влаштував для місцевих жителів “грошовий дощ” з гелікоптера. Це стало його останнім подарунком для місцевих після смерті.