В Туреччині затримали шведського журналіста, що висвітлював протести
Джерело: Reuters
Шведського журналіста Кая Йоакима Медіна, який перебував у Туреччині для висвітлення протестів проти арешту мера Стамбула Екрема Імамоглу, затримали за звинуваченням у тероризмі.
Медіна затримали в Стамбулі в рамках розслідування, розпочатого після протесту в Стокгольмі в січні 2023 року, коли манекен, схожий на президента Тайіпа Ердогана, вивісили біля міської мерії.
Влада заявила, що репортер був серед 15 підозрюваних в організації, сприянні або зв’язку з демонстрацією.
Медіна звинуватили в “образі президента” і “членстві в терористичній організації”.
Його роботодавець, газета Dagens ETC, висловила занепокоєння щодо його місцеперебування після того, як він був недоступний протягом двох днів.
Головний редактор Dagens ETC Андреас Густавссон заявив, що Медін не зробив нічого поганого і його просто покарали за виконання своєї роботи як репортер.
Турецька влада також послалася на минулі репортажі Медіна із зон конфлікту в Сирії, Іраку і на південному сході Туреччини в період з 2014 по 2017 рік.
Його офіційно заарештували в режимі відеоконференції судом Анкари після допиту в Стамбулі.
Швеція звернулася до посла Туреччини в Стокгольмі з проханням роз’яснити звинувачення проти Медіна і вимагає, щоб він отримав терміновий доступ до консульських служб.
Нагадаємо, 19 березня в Туреччині арештували мера Стамбула Екрема Імамоглу, найбільшого політичного суперника президента Таїпа Ердогана. Внаслідок цього в країні розпочалися протести, відомо про затримання близько 1900 протестантів.
- Президент США Дональд Трамп підтримав президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана на тлі протестів всередині країни через придушення опозиції.
- Правоохоронний комітет ВРУ затвердив законопроєкт, який надає Нацгвардії право використовувати вогнепальну зброю та сльозогінний газ проти цивільного населення під час “масових заворушень”.
- Парламент Сербії відправив у відставку уряд та премʼєр-міністра Мілоша Вучевича на тлі протестів у країні.
- Увечері 15 березня в Белграді відбувся масовий антиурядовий мітинг із вимогою відставки президента Александара Вучича. За оцінками поліції, у протестах взяли участь 107 тисяч осіб, тоді як моніторингова організація Public Assembly Archive нарахувала до 325 тисяч учасників.
У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.