В Угорщині погодили призначення послом України «викладача з окопів» Федора Шандора

Джерело: Atv.hu
8 серпня президентка Угорщини Каталін Новак підписала агреман для посла України в Будапешті Федора Шандора.
На згоду стосовно призначення закарпатського воїна-добровольця, професора Ужгородського національного університету Федора Шандора знадобилися місяці.
Одначе, зауважується, що президентка різко засуджує вторгнення РФ в Україну.
Після підписання заявку на призначення послом Шандора направлять до МЗС Угорщини.
23 серпня Каталін Новак візьме участь у засіданні “Кримської платформи” в Києві на запрошення українського уряду.
Довідка. Федір Шандор — закарпатський воїн-добровольець і колишній викладач Ужгородського національного університету. Професор став відомим як викладач, який читає лекції студентам з окопів. З 24 лютого він протистояв російській агресії і згодом боровся з ворогом на Харківщині. Проте ні відстань, ні участь у бойових діях не змусили професора забути про навчання студентів.
- 21 липня, президент України Володимир Зеленський підписав указ про звільнення з посади Вадима Пристайка, який був послом України у Великій Британії.
- Ексочільник Служби безпеки України Іван Баканов отримав свідоцтво адвоката від Ради адвокатів Полтавської області після того, як склав іспити та пройшов стажування.
- Новопризначений посол Німеччини в Україні Мартін Єґер відвідав північний кордон України.
Провідний сенатор-демократ у фінансовому комітеті Сенату США Рон Вайден звернувся до міністра фінансів Скотта Бессента із вимогою забезпечити дотримання санкцій проти Росії та пояснити його коментарі про повернення Москви до платіжної системи SWIFT.
Під час відбиття масованої російської ракетно-дронової атаки цієї ночі зазнав ушкоджень український літак F-16, загинув льотчик 1-го класу, підполковник Максим Устименко.
Норвезький журналіст Нільс Ове Холанд Ріісе подолає шлях у 450 км на підтримку українських засобів масової інформації.
Триває 1222-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягнули орієнтовно 1 018 940 осіб.
У ніч на 29 червня російські війська атакували Черкащину, внаслідок чого пошкоджено цивільну інфраструктуру, відомо про трьох постраждалих.