Володимир Зеленський звільним Вадима Пристайка з посади посла України у Великій Британії

Джерело: пресслужба президента України

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про звільнення з посади Вадима Пристайка, який був послом України у Великій Британії.

Відповідний указ Зеленський № 442 було підписано сьогодні, 21 липня.

“Звільнити ПРИСТАЙКА Вадима Володимировича з посади Надзвичайного і Повноважного Посла України у Сполученому Королівстві Великої Британії і Північної Ірландії та з посади Постійного представника України при Міжнародній морській організації (IMO) за сумісництвом”, – мовиться в указі.

Зауважимо, що Вадим Пристайко обіймав вказаний пост з липня 2020 року. До цього він менш як рік був главою МЗС України в уряді Олексія Гончарука.

Також додамо, що нещодавно Володимир Зеленський – коментуючи слова глави міноборони Великої Британії Бена Воллеса про те, що Україна повинна дякувати Заходу за надане озброєння – заявив, що готовий дякувати Воллесу щоденно і закликав показати, як потрібно правильно дякувати.

Згодом цю ситуацію прокоментував Вадим Пристайко, який в інтерв’ю Ske News зауважив, що ці слова українського президента були “нездоровим сарказмом”.

“Я думаю, він відповів трохи з сарказмом у його вчорашній заяві… Він сказав, що кожного ранку він прокидатиметься і дзвонитиме Бену Воллесу, щоб подякувати йому… Я не думаю, що це здоровий сарказм. Саркастичний коментар британського міністра про Amazon отримав таку ж саркастичну відповідь президента Зеленського. Але я впевнений, що сарказм між дружніми країнами не потрібен”, – сказав він.

Сполучені Штати Америки звинуватили колишнього посла в Болівії у шпигунстві на користь Куби впродовж понад 40 років.

Вдень 7 грудня російські військові серйозно пошкодили обладнання прифронтової теплоелектростанції, внаслідок чого два енергоблоки зупинили роботу. ЗС РФ здійснили по одній з ТЕС артобстріл.

За період із серпня по жовтень обсяги обіцяної західної допомоги Україні скоротилися на 87 відсотків – фактично із 16 до двох мільярдів євро. Підтримка з боку Заходу впала до найнижчого рівня від початку війни РФ проти України наприкінці лютого 2022 року.

Президент України Володимир Зеленський полетить до Аргентини, аби відвідати інавгурацію свого аргентинського колеги Хав’єра Мілея.

Іспанська асоціація, яка представляє понад 80 газет, подала до суду позов проти компанії Meta, звинувативши її в “недобросовісній конкуренції в сфері онлайн-реклами через порушення правил Європейського Союзу щодо захисту даних”.