В Угорщині звільнили директора музею через «ЛГБТК+ контент» на виставці World Press Photo

Джерело: Associated Press

6 листопада міністр культури Угорщини звільнив директора Угорського національного музею в Будапешті, звинувативши його в недотриманні закону, який забороняє демонструвати неповнолітнім ЛГБТК+ контент.

Звільнення Ласло Саймона, якого у 2021 році було обрано на 5-річний термін, сталося після того, як наприкінці жовтня уряд Угорщини визначив, що п’ять фотографій, представлених на престижній виставці World Press Photo, порушують закон про обмеження доступу дітей до вмісту, який зображує гомосексуалізм або зміну статі.

Згодом музей розмістив на своєму вебсайті та біля входу на виставку World Press Photo, яка демонструє видатну фотожурналістику, повідомлення про те, що виставку можуть переглядати лише особи старше 18 років.

На своїй сторінці у Facebook Саймон — член правлячої в Угорщині партії Фідес і колишній державний секретар міністерства культури — заявив, що ні він, ні музей навмисно не порушували закон Угорщини про “захист дітей” від 2021 року .

“Я беру до відома це рішення, але не можу його прийняти. Як батько чотирьох дітей і дідусь, я рішуче відкидаю ідею, що наші діти повинні бути захищені від мене або від установи, якою я керую”, — написав Саймон.

Фото, які призвели до звільнення Саймона, документують спільноту літніх ЛГБТК+ людей на Філіппінах, які десятиліттями живуть в одному домі та піклуються одне про одного. На фотографіях зображено деяких членів спільноти, одягнених у драг і з макіяжем.

Уряд Угорщини, очолюваний прем’єр-міністром Віктором Орбаном, обмежив доступність матеріалів , які “пропагують” або зображують гомосексуалізм для неповнолітніх у засобах масової інформації, включаючи телебачення, фільми, рекламу та літературу.

У той час як уряд наполягає на тому, що закон спрямований на те, щоб захистити дітей від того, що він називає сексуальною пропагандою, він спонукав до судових позовів 15 країн Європейського Союзу, а президентка Комісії блоку Урсула фон дер Ляєн назвала це ганьбою.

У заяві міністерство культури написало, що Саймона було звільнено через недотримання закону та “через поведінку, яка унеможливила його подальшу роботу”.

  • Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив у суботу, 7 жовтня, що він не “визнає ЛГБТ” і пообіцяв боротися з “порочними” тенденціями, які, за його словами, спрямовані на знищення інституту сім’ї в країні.

Відтепер представники Міноборони України долучатимуться до робочої групи, яка розглядає питання надання дозволу військовим частинам використовувати наркотичні засоби, психотропні речовини та прекурсори.

За даними британських розвідників, російські окупаційні війська посилили атаки на різних ділянках фронту.

Велика Британія стала першою країною, яка запровадила санкції у відповідь на смерть російського опозиціонера Олексія Навального.

Уряд Польщі планує провести переговори з фермерами у понеділок, 26 лютого. Якщо така зустріч відбудеться, це буде унікальною подією, яка не відбувалася протягом останніх 30 років, заявив заступник міністра сільського господарства Польщі Міхал Колодзейчак.

Колишній президент США Дональд Трамп порівняв свій багатомільйонний штраф у справі про цивільне шахрайство зі смертю російського опозиціонера Олексія Навального.