В Україні 70% навчальних закладів забезпечено укриттями – ДСНС

Джерело: ДСНС 

Станом на сьогодні 70% навчальних закладів України забезпечено укриттями.

За інформацією директора Департаменту організації заходів цивільного захисту ДСНС України Віктора Вітовецького, 70% або ж 19,7 тисячі навчальних закладів в Україні мають перевірені сховища для забезпечення захисту учнів, слухачів та викладацького складу.

За його словами, така кількість сховищ дозволяє забезпечити захист 57% учасників освітнього процесу.

“Це означає, що з загальної кількості закладів освіти 70% можуть працювати в офлайн режимі, але деякі будуть працювати в декілька змін, тому що не зможуть укрити повну розрахункову кількість учнів, викладачів, інших учасників освітнього процесу одномоментно в укриттях”, – підкреслив Віктор Вітовецький.

Додамо, що від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну фонд захисних споруд цивільного захисту збільшився більш ніж утричі, що дозволяє забезпечити захист майже половини населення країни.

Якщо перед початком повномасштабної війни на обліку було приблизно 20 тисяч захисних споруд, то станом на зараз їх вже понад 60 тисяч. З них понад 50 тисяч є придатними до укриття.

За результатами комісійних обстежень ДСНС встановлено, що наразі загальний фонд захисних споруд в країні складає понад 60 560 укриттів.

З них більш ніж 5 200 сховищ, 14 тисяч протирадіаційних укриттів, а також більше ніж 41 тисяча найпростіших укриттів і споруд подвійного призначення.

У 2024 році Україна розраховує залучити ще три транші обсягом $4,5 млрд за програмою МВФ Механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility – EFF).

Протягом доби російські армійці обстріляли Херсонську область, внаслідок чого пошкоджено 11 приватних будинків.

Представники України та Норвегії завершили роботу над текстом угоди про гарантії безпеки. Сторони планують підписати документ “за першої можливості”, запевни президент Володимир Зеленський.

Очільник Харкова Ігор Терехов повідомив, що у місті мають намір збудувати безпечне підземне містечко за 225 мільйонів євро.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц виключив можливість появи в Європейського Союзу власного ядерного озброєння. Раніше про необхідність обговорення цього питання заявляли глава Франції Емманюель Макрон та президент Польщі Анджей Дуда.