В Україні близько 200 компаній займаються виробництвом безпілотників — Мінцифри

Джерело: телемарафон

В Україні на сьогодні приблизно 200 компаній вироблять дрони, деякі з них налагодили конвеєрне виробництво приладів. Як зазначив віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, нові з’являються практично щомісяця.

“У нас є окремий проєкт Brave1, який надає гранти для старту таких компаній, плюс з’являються венчурні фонди, які надають фінансування таким стартапам. Збільшується фінансування і з боку держави, від Міністерства оборони та інших органів Сил оборони, які закуповують БпЛА”, – сказав Федоров.

Глава Мінцифри додав, що для широкого загалу інформація про відкриття нових виробництв є закритою. Він запевнив, що  спроможність вітчизняного виробництва у цій сфері зростає. 

“У нас будуються нові заводи, і ми бачимо, що спроможність виробництва зростає. У нас є вже конвеєрне виробництво в тисячах одиниць такої техніки, є навіть і в десятках тисяч у певній категорії, просто такі речі ми не можемо гучно анонсувати. Але фронту потрібно більше дронів. Тому ми постійно розмірковуємо над тим, що нам потрібно ще зробити, з точки зору інновацій, податків, збільшення фінансування, залучення партнерів, щоб ще більше виробляти дронів для Сил оборони”, – зазначив віцепрем’єр.

За його словами, в Україні виробництво дронів с перебуває на дещо іншому рівні розвитку, ніж у РФ, оскільки в Україні ринок відкрився фактично минулого року.

“Наприклад, сьогодні провідну позицію в одній із категорій БпЛА займає компанія, якої ще не існувало минулого року. Якщо ми продовжимо в такому темпі працювати, то на цій дистанції ми не просто наздоженемо Росію”, – сказав Федоров.

Поліція Непалу затримала десять осіб, які незаконно стягували великі суми грошей від безробітних молодих людей за туристичні візи. Надалі їх відправляли для незаконного вербування до ЗС РФ.

Міністр оборони України Рустем Умєров повідомив, що українські військові вже пройшли дві із трьох ліній оборони російських окупантів.

За минулу добу, 5 грудня, ворог здійснив 101 обстріл Херсонщини, внаслідок чого троє людей загинули та ще семеро отримали поранення.

Посол України у Сполучних Штатах Оксана Маркарова пояснила, чому президент України Володимир Зеленський скасував запланований виступ перед сенаторами США на таємному брифінгу.

В Україні триває 651-ша доба повномасштабного російського вторгнення. За цей час українські захисники знищили понад 335 тисяч російських військових.