В Україні буде кращий урожай, ніж очікувалось раніше

Джерело: Міністерство аграрної політики України

В Україні завдяки хорошій погоді очікують значно кращого врожаю зернових та олійних культур, ніж планувалося раніше. На початку весни 2023 року очікували валовий збір на рівні 63,5 млн тонн (на 13% менше, ніж торік), але нині його прогнозують на рівні 76,7 млн тонн (на 5% більше).

Водночас цього року загальна площа посівних ярих і озимих зернових була меншою на 980 000 га, ніж торік.

“Погодні умови сприяли майже рекордній врожайності зернових культур (до 51,8 ц/га) що дозволяє значно збільшити обсяги виробництва врожаю”, – повідомило міністерство.

Планується зібрати 20,9 млн тонн пшениці, 5,8 млн тонн ячменю, 28,1 млн тонн кукурудзи. Також урожай цукрового буряка збільшиться з 9,9 млн тонн до 13,7 млн тонн.

У міністерстві наголосили. що валове виробництво олійних культур досягне 20,3 млн тонн (на 550 000 тонн менше, ніж торік). Серед них: соняшника – 12,0 млн тонн, сої – 4,2 млн тонн, ріпака – 4,0 млн тонн. Лише щодо соняшника та сої прогнозується зменшення урожаю.

Протягом доби російські армійці обстріляли 8 населених пунктів у Запорізькій області, внаслідок чого загинув чоловік.

За інформацією джерел Президент України Володимир Зеленський візьме участь у саміті лідерів G7, який відбудеться вже у червні в Італії.

Станом на ранок 24 травня у Середземному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один носій крилатих ракет “Калібр”.

Уночі 24 травня війська РФ завдали ударів по залізничній інфраструктурі у Харківській області. Обійшлось без постраждалих, однак є значні руйнування.

У 2024 році Україна розраховує залучити ще три транші обсягом $4,5 млрд за програмою МВФ Механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility – EFF).