В Україні через війну може поширитися спалах кору

Джерело: Euronews

Експерти в галузі охорони здоров’я стурбовані тим, що в охопленій війною країні може статися новий спалах кору, якщо сотні тисяч нещеплених дітей шкільного віку повернуться до школи у вересні.

“МОЗ України та центри імунізації постійно моніторять ризики зараження, і найбільший ризик, який зараз існує в країні, — це спалах кору”, — сказав український лікар-епідеміолог Ігор Кузін.

У 2019 році в Україні був великий спалах кору.

“Перший спалах кору в Україні стався у 2017-2019 роках і був масовим спалахом, який уряд намагався пом’якшити. Тоді захворіло близько 115 тисяч дітей”, – продовжив Кузін.

За даними МОЗ, у 2022 році лише 74% дітей віком 1 рік та 69% дітей 6 років отримали перше та друге щеплення від кору відповідно.

У тих дітей, які пропустили регулярні щеплення у віці від 2 до 17 років, ризик зараження набагато вищий.

“Близько 260 000 дітей потребують вакцинації і поки це не буде зроблено, ми стикаємося з ризиком масового спалаху”, — пояснив Кузін.

Кір – це дуже заразна хвороба, що передається повітряно-крапельним шляхом, з ускладненнями, включаючи пневмонію та запалення головного мозку. Цьому також можна майже повністю запобігти за допомогою вакцини.

“Тому до 1 вересня, коли почнеться навчання, цим дітям потрібно зробити щеплення”, – сказав Кузін, закликавши зробити щеплення в найближчі півтора місяця.

У Всесвітній організації охорони здоров’я (ВООЗ) заявили, що Україна стала більш уразливою до інфекційних захворювань після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року.

Скупчення людей у ​​бомбосховищах, уздовж кордонів та в інших районах, а також недотримання графіків вакцинації поширюють віруси.

“Коли почалося вторгнення Росії в Україну, ми зрозуміли, що найбільші ризики для здоров’я в країні становлять спалахи дифтерії та кору. Важливо зараз, щоб контролювати масштаби спалаху, вакцинувати невакцинованих дітей, які знаходяться в країні”, – сказала Вусала Аллахвердієва, експертка ВООЗ з питань попередження розповсюдження захворювань та імунізації.

У 2026 році Європейська комісія підготує юридичне рішення про повернення Польщею 91 мільйона євро, виділеного з фондів ЄС на закупівлю генераторів для України за попередньої влади “Права і справедливості”.

Американське видання The New Yorker випустило обкладинку зі світлиною президента США та написом “путінізація Америки Трампом”.

Президент Росії Володимир Путін вручив медаль “Золота зірка” молодшому сержанту Андрію Григор’єву із Якутії, який в рукопашному бою вбив воїна 71-шої окремої єгерської бригади ДШВ ЗСУ Дмитра Масловського з позивним “Кобра”.

Президент Польщі Анджей Дуда, коментуючи зустріч із Дональдом Трампом у США, заявив, що Україна “не переживе війну” без підтримки Вашингтона.

Триває 1096-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли 867 тисяч осіб.