В Україні через війну може поширитися спалах кору
Джерело: Euronews
Експерти в галузі охорони здоров’я стурбовані тим, що в охопленій війною країні може статися новий спалах кору, якщо сотні тисяч нещеплених дітей шкільного віку повернуться до школи у вересні.
“МОЗ України та центри імунізації постійно моніторять ризики зараження, і найбільший ризик, який зараз існує в країні, — це спалах кору”, — сказав український лікар-епідеміолог Ігор Кузін.
У 2019 році в Україні був великий спалах кору.
“Перший спалах кору в Україні стався у 2017-2019 роках і був масовим спалахом, який уряд намагався пом’якшити. Тоді захворіло близько 115 тисяч дітей”, – продовжив Кузін.
За даними МОЗ, у 2022 році лише 74% дітей віком 1 рік та 69% дітей 6 років отримали перше та друге щеплення від кору відповідно.
У тих дітей, які пропустили регулярні щеплення у віці від 2 до 17 років, ризик зараження набагато вищий.
“Близько 260 000 дітей потребують вакцинації і поки це не буде зроблено, ми стикаємося з ризиком масового спалаху”, — пояснив Кузін.
Кір – це дуже заразна хвороба, що передається повітряно-крапельним шляхом, з ускладненнями, включаючи пневмонію та запалення головного мозку. Цьому також можна майже повністю запобігти за допомогою вакцини.
“Тому до 1 вересня, коли почнеться навчання, цим дітям потрібно зробити щеплення”, – сказав Кузін, закликавши зробити щеплення в найближчі півтора місяця.
У Всесвітній організації охорони здоров’я (ВООЗ) заявили, що Україна стала більш уразливою до інфекційних захворювань після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року.
Скупчення людей у бомбосховищах, уздовж кордонів та в інших районах, а також недотримання графіків вакцинації поширюють віруси.
“Коли почалося вторгнення Росії в Україну, ми зрозуміли, що найбільші ризики для здоров’я в країні становлять спалахи дифтерії та кору. Важливо зараз, щоб контролювати масштаби спалаху, вакцинувати невакцинованих дітей, які знаходяться в країні”, – сказала Вусала Аллахвердієва, експертка ВООЗ з питань попередження розповсюдження захворювань та імунізації.
- У Лондоні можливий спалах кору через низький рівень вакцинації.
- Європейський Союз та Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) оголосили про зобов’язання посилити операції з медичної евакуації в Україні.
- Близько 3 949 постраждалих від повномасштабної війни українців евакуйовано на лікування до закордонних клінік.
Верховна Рада України взяла до розгляду законопроєкт №13423, який може легалізувати масштабну корупцію в оборонній сфері.
У червні сили протиповітряної оборони знищили 4750 ворожих повітряних цілей, якими Росія атакувала Україну.
Військові спецпідрозділу Головного управління розвідки Міноборони України вивели з ладу залізничне полотно на тимчасово окупованій території Запорізької області. Рух цією ділянкою, яку ворог використовував для логістики, повністю заблоковано.
За червень загальні втрати живої сили російських окупантів склали 32 420 осіб.
30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.