В Україні через війну може поширитися спалах кору
Джерело: Euronews
Експерти в галузі охорони здоров’я стурбовані тим, що в охопленій війною країні може статися новий спалах кору, якщо сотні тисяч нещеплених дітей шкільного віку повернуться до школи у вересні.
“МОЗ України та центри імунізації постійно моніторять ризики зараження, і найбільший ризик, який зараз існує в країні, — це спалах кору”, — сказав український лікар-епідеміолог Ігор Кузін.
У 2019 році в Україні був великий спалах кору.
“Перший спалах кору в Україні стався у 2017-2019 роках і був масовим спалахом, який уряд намагався пом’якшити. Тоді захворіло близько 115 тисяч дітей”, – продовжив Кузін.
За даними МОЗ, у 2022 році лише 74% дітей віком 1 рік та 69% дітей 6 років отримали перше та друге щеплення від кору відповідно.
У тих дітей, які пропустили регулярні щеплення у віці від 2 до 17 років, ризик зараження набагато вищий.
“Близько 260 000 дітей потребують вакцинації і поки це не буде зроблено, ми стикаємося з ризиком масового спалаху”, — пояснив Кузін.
Кір – це дуже заразна хвороба, що передається повітряно-крапельним шляхом, з ускладненнями, включаючи пневмонію та запалення головного мозку. Цьому також можна майже повністю запобігти за допомогою вакцини.
“Тому до 1 вересня, коли почнеться навчання, цим дітям потрібно зробити щеплення”, – сказав Кузін, закликавши зробити щеплення в найближчі півтора місяця.
У Всесвітній організації охорони здоров’я (ВООЗ) заявили, що Україна стала більш уразливою до інфекційних захворювань після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року.
Скупчення людей у бомбосховищах, уздовж кордонів та в інших районах, а також недотримання графіків вакцинації поширюють віруси.
“Коли почалося вторгнення Росії в Україну, ми зрозуміли, що найбільші ризики для здоров’я в країні становлять спалахи дифтерії та кору. Важливо зараз, щоб контролювати масштаби спалаху, вакцинувати невакцинованих дітей, які знаходяться в країні”, – сказала Вусала Аллахвердієва, експертка ВООЗ з питань попередження розповсюдження захворювань та імунізації.
- У Лондоні можливий спалах кору через низький рівень вакцинації.
- Європейський Союз та Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) оголосили про зобов’язання посилити операції з медичної евакуації в Україні.
- Близько 3 949 постраждалих від повномасштабної війни українців евакуйовано на лікування до закордонних клінік.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.
У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.