В Україні до експлуатації у ЗСУ допустили першого робота-пожежника (фото)
Джерело: Міноборони
Міністерство оборони України повідомило, що до експлуатації у Збройних силах допущено першого в Україні робота-пожежника. Цей наземний робот здатний працювати на відстані до 2 км від оператора на відкритій місцевості та до 400 м на пересіченій місцевості.
Робот складається з рухомої гусеничної платформи та обладнаний системою для подачі води або спеціальної піни. Оператор керує роботом дистанційно за допомогою пульта управління, направляючи його до епіцентру пожежі з безпечного місця. Потік води можна регулювати дистанційно, а відеокамера, встановлена на платформі, передає зображення з небезпечної ділянки.
Спочатку робот-пожежник розроблявся для потреб цивільних рятувальних служб, але військові виявили інтерес до цієї технології. Як зазначили у Міністерстві оборони, цей робот може бути використаний у ситуаціях, де є ризик детонації боєприпасів або в інших потенційно небезпечних випадках. На вимогу військових, роботизована платформа отримала посилену ходову частину, збільшену дальність управління та триваліший час автономної роботи.
Завдяки гусеничному шасі, робот може долати складний рельєф місцевості, пересуватися через палаючі уламки, працювати при екстремальних температурах і створювати “водну стіну” за допомогою свого водомета.
- В Україні стартувало серійне виробництво роботів Ratel Н, які здатні транспортувати одночасно двох поранених з поля бою.
- Міністерство оборони України кодифікувало та допустило до експлуатації у військах близько 20 зразків бойових броньованих машин, створених за принципом MRAP.
В Україні триває 935-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 633 тисячі осіб.
За оцінками аналітиків, українська операція в Курській області спричинила збільшення стимулів для Росії до участі в обміні військовополоненими. Таким чином, 14 вересня Україна та Росія провели третій обмін військовополоненими з моменту початку операції ЗСУ на Курщині.
П’ять колишніх міністрів оборони та експрем’єр Великої Британії Борис Джонсон закликали главу уряду Кіра Стармера дозволити Україні використовувати ракети великої дальності Storm Shadow для ударів по території Росії навіть без згоди США.
Українські війська 14 вересня продовжили просування в Глушковському районі Курської області. Зокрема ЗСУ вдалося просунутися у полях на південь від Тьоткіно і на північ від Суджі та захопити кілька сіл.
Протягом дня, 14 вересня, російські війська здійснили 76 обстрілів прикордонних територій і населених пунктів Сумської області, внаслідок чого є поранені.