В Україні запустили у серійне виробництво робота для евакуації поранених

Джерело: Михайло Федоров/Telegram

В Україні стартувало серійне виробництво роботів Ratel Н, які здатні транспортувати одночасно двох поранених з поля бою.

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що робот, розроблений учасниками оборонного кластера Brave1, може перевозити понад 400 кг живого вантажу.

Він також має можливість рухатися по складному рельєфу, працює тихо та оснащений нічними камерами для ефективної роботи в умовах поганої видимості.

Робот Ratel Н має різні застосування: його можна оснастити системами радіоелектронної боротьби (РЕБ), мобільними пунктами спостереження, бойовими модулями або розміновувальними установками. Він також оснащений супутниковим зв’язком, що дозволяє керувати ним на великих відстанях.

“Ratel Н уже пройшов польові випробування та запущений у серійне виробництво — військові використовують його й дають позитивний фідбек”, – каже міністр.

Центральна військова комісія Трудової партії Кореї підтвердила участь армійських підрозділів КНДР у бойових діях проти Сил оборони України на території Курської області Росії.

За оцінками аналітиків, в 2024 році спірні сірі зони на фронті становили від 500 метрів до двох кілометрів у глибину, утім, завдяки застосуванню дронів вони розширились до п’яти-семи кілометрів у деяких районах.

27 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна і США домовилися не враховувати вже надану допомогу у майбутній угоді про співпрацю щодо рідкісноземельних металів.

До кінця квітня 2025 року Чехія у межах своєї ініціативи спорядить Україні ще 400 тисяч великокаліберних боєприпасів, повідомила міністерка оборони Яна Чернохова.

27 квітня міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що Україна не повинна погоджуватися на пропозицію президента США Дональда Трампа поступитися територією в обмін на припинення вогню з Росією, оскільки це було б схоже на “капітуляцію”.