В Україні запустили у серійне виробництво робота для евакуації поранених

Джерело: Михайло Федоров/Telegram

В Україні стартувало серійне виробництво роботів Ratel Н, які здатні транспортувати одночасно двох поранених з поля бою.

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що робот, розроблений учасниками оборонного кластера Brave1, може перевозити понад 400 кг живого вантажу.

Він також має можливість рухатися по складному рельєфу, працює тихо та оснащений нічними камерами для ефективної роботи в умовах поганої видимості.

Робот Ratel Н має різні застосування: його можна оснастити системами радіоелектронної боротьби (РЕБ), мобільними пунктами спостереження, бойовими модулями або розміновувальними установками. Він також оснащений супутниковим зв’язком, що дозволяє керувати ним на великих відстанях.

“Ratel Н уже пройшов польові випробування та запущений у серійне виробництво — військові використовують його й дають позитивний фідбек”, – каже міністр.

Російським громадянам суттєво ускладнили отримання візи на Кіпр через посилення вимог, запроваджених владою республіки.

Президент США Джо Байден схвалив ще один пакет військової допомоги для України, 12 грудня повідомив координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі.

Україна та Велика Британія провели четвертий раунд переговорів щодо укладення двосторонньої угоди про перехід до сильнішого та глибшого партнерства.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 12 грудня. З початку доби на цей час зафіксовано 190 бойових зіткнень.

12 грудня генеральний секретар НАТО Марк Рютте попередив очолюваний США трансатлантичний альянс, що він не готовий до загроз з боку Росії у найближчі роки, і закликав змінити мислення на воєнний час — з більшими витратами на оборону.