В Україні не очікують дефіциту електроенергії попри збільшення споживання

Джерело: пресслужба компанії у Facebook

Національна енергетична компанія “Укренерго” повідомила, що 20 лютого в енергосистемі не передбачається дефіциту, навіть при збільшенні споживання електроенергії.

Зазначено, що електроенергії, виробленої різними електростанціями, достатньо для забезпечення енергопостачання усіх юридичних та побутових споживачів. Прогнозується, що дефіциту не буде.

Згідно з повідомленням, 19 лютого максимальне споживання було на 0,2% нижче, ніж добовий пік 16 лютого. На момент 09:00 20 лютого споживання електроенергії зросло на 1,5% порівняно з попереднім днем.

Це пов’язано з тим, що сонячні електростанції через хмарну погоду не можуть працювати на повну потужність, тому домогосподарства звертаються до мережі для задоволення своїх потреб.

Щодо експорту електроенергії, 20 лютого планується експорт до Словаччини, Польщі, Румунії та Молдови на загальний обсяг 3 930 МВт-год, а імпорт передбачений із Словаччини, Румунії та Молдови на ранкові та вечірні години на загальний обсяг 1 490 МВт-год.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу. Анонсується, що до пакету увійдуть додаткові ракети Storm Shadow.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.

Російські війська шість місяців штурмували невелике село Новомихайлівка, водночас втративши понад 250 одиниць бронетехніки.

Ввечері 22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про вибухи.