В Україні немає гідроелектростанції, яку б не атакували росіяни

Джерело: телемарафон

Українські гідроелектростанції зазнали вагомих ударів з боку російських сил, що призвело до значних втрат у генерації. За словами генерального директора “Укргідроенерго” Ігоря Сироти, немає жодної ГЕС, яка б не постраждала від атак.

Загалом здійснено понад 130 ракетних ударів по українських гідроелектростанціях.

Каховську ГЕС повністю знищено, а ДніпроГЕС зазнала критичних пошкоджень. Відновлення потужностей ДніпроГЕС до попереднього стану, який існував перед ракетним ударом, займе роки.

Решта станцій перебувають у процесі відновлення, проте через постійні ракетні обстріли прогнозувати терміни завершення робіт важко.

Українські ГЕС втратили близько 40% своєї генераційної потужності, тоді як теплові станції втратили понад 80%. Це створює дефіцит балансуючої генерації, яка є критично важливою для стабільності енергетичної системи України.

Сирота підкреслив, що відновлення до осінньо-зимового періоду є вкрай складним завданням через постійні удари з боку ворога.

Російське військове командування відправило комісію в 1196-й мотострілецький полк, розташований на території окупованої Херсонщини.

Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш обурився через червоно-чорні прапори УПА на поставлених Польщею бронетранспортерах.

Упродовж минулої доби, 20 грудня, окупанти завдали понад 300 ударів по 16 населених пунктах Запорізької області. Внаслідок цього постраждали 7 людей.

На Харківщині українські оборонці вперше провели наземну атаку, використовуючи безпілотні наземні транспортні засоби (UGV) та безпілотники (FPV) замість піхоти.

Поглянувши на NGC 2264, легко зрозуміти, чому це скупчення зір називають “Різдвяним Деревом”. Воно стало нещодавнім об’єктом уваги астрофотографа Майкла Клоу, який зняв його в листопаді в Арізоні. Його оптичні дані були об’єднані з рентгенівськими даними, отриманими за допомогою Обсерваторії рентгенівських променів Чандра NASA, щоб створити цю дивовижну “різдвяну” композицію. На зображенні видно не лише зірки, але й газові хмари між ними.