В Україні планують відкрити ще один табір для російських полонених – ГУР
Джерело: представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов в ефірі телемарафону “Єдині новини”
В Україні ухвалили рішення про відкриття додаткового місця утримання російських військовополонених.
Як розповів Юсов, противник зазнає великих втрат на Харківському напрямку, тому ГУР звертається до російських окупантів, які нині там перебувають, із закликом здатися в український полон або переходити на бік Сил безпеки та оборони України.
За словами представника ГУР, вже є випадки здачі російських військових в полон, “скоро про них буде більше інформації”.
Він зазначив, що Україна гарантує дотримання Женевської конвенції, міжнародного гуманітарного права, гарантує життя та безпеку тим російським військовослужбовцям, які не хочуть стати “гарматним м’ясом” або воєнними злочинцями режиму Путіна”.
Додав, що враховуючи втрати ворога на даному напрямку, “а вони значні і будуть лише збільшуватись”, здача в полон або перехід на бік України є розумною альтернативою.
“Враховуючи масштаб ситуації, в якій знаходяться російські угруповання, їхні втрати, у тому числі й майбутні, було прийнято рішення відкрити додаткове місце утримання, додатковий табір для російських полонених в Україні”, – наголосив він.
- Військові Третьої окремої штурмової бригади ЗСУ взяли у полон заступника командира роти й старшого сержанта 752-го полку РФ.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.