В Україні понад 30 медзакладів вже обладнано сонячними станціями
Джерело: Міністерство охорони здоров’я України
Від початку повномасштабної війни 32 українські медзаклади обладнано сонячними панелями з інвенторами та акумуляторами, які можуть накопичувати енергію та забезпечувати електроживленням під час аварійних відключень електроенергії або блекаутів.
Найбільше медзакладів, оснащених сонячними панелями, – вісім – розташовано у Київській області.
Корі цього, за словами міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, станом на сьогодні всі медустанови забезпечено генераторами, критичну потребу повністю закрито.
Відтак, встановлення сонячного енергетичного обладнання дає змогу не лише використовувати сонячну енергію як джерело живлення, а й накопичувати її.
Окрім того, встановлення сонячних панелей дозволяє значно економити видатки на електроенергію та спрямувати ці кошти на інші потреби медзакладів.
“Забезпечення стабільної роботи медичних закладів під час надзвичайних ситуацій – один з пріоритетів Міністерства охорони здоров’я. Тому наразі лікарні, поліклініки та амбулаторії в різних куточках країни активно оснащуються сонячними панелями та забезпечуються генераторами”, – зазначили у МОЗ.
- У межах спільного проєкту Міністерства охорони здоров’я України та Світового банку “Зміцнення системи охорони здоровʼя та збереження життя” (HEAL UKRAINE) буде відібрано 200 закладів первинної медичної допомоги, які оснастять сонячними панелями.
- Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) доставив в Україну 20 спеціалізованих автомобілів швидкої допомоги для новонароджених.
- За понад 17 місяців повномасштабної війни російські загарбники зруйнували понад 186 обʼєктів медзакладів та ще 1 409 обʼєктів – пошкодили.
Біля узбережжя східної Лівії знайшли ще 11 тіл мігрантів після того, як минулого тижня перекинувся човен. Загальна кількість знайдених загиблих зросла до 26, ще десятки людей можуть залишатися зниклими в морі.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Минулого тижня з тимчасово окупованих територій врятували 15 українських дітей та підлітків. Кожен із них пройшов через постійний тиск, погрози та страх, але сьогодні це нарешті позаду.
На Івано-Франківщині рятувальники виявили та підняли з річки Дністер тіло хлопця 2013 року народження, котрий зник напередодні у місті Галич.
Президент США Дональд Трамп прогнозує “набагато кращі відносини” між його урядом та Колумбією після того, як попередні результати вказали на перемогу правого кандидата Абелардо де ла Еспріельї у другому турі президентських виборів.