В Україні продовжили антидемпінгове мито на металопрокат з РФ та Китаю

Джерело: Мінекономіки

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі ухвалила рішення про продовження антидемпінгових мит на цемент і металопрокат, а також розпочала нові розслідування для захисту національного виробника від агресивного імпорту.

Підтримка та захист українського виробника – один з ключових пріоритетів роботи Уряду. Особливо, коли йдеться про захист від недобросовісного імпорту. Якщо ви виробник і стикаєтесь з агресивною неринковою конкуренцією, звертайтесь до Міністерства економіки для порушення антидемпінгових розслідувань. Україна дотримується принципів відкритості, але готова захищати свій ринок відповідно до правил СОТ, – зазначила міністерка економіки Юлія Свириденко.

На засіданні Комісія підтримала ініціативу українських виробників та вирішила продовжити ще на 5 років дію захисних (антидемпінгових) мит на імпорт до України:

  • цементу з Молдови, РФ, РБ (імпорт з держави-агресора заборонений Постановою Уряду № 426 від 9 квітня 2022 р.)
  • металопрокату з антикорозійним покриттям з РФ та Китаю.

Крім того, за зверненнями українських підприємств, Комісія вирішила:

  • розпочати антидемпінгове розслідування щодо імпорту кабельно-провідникової продукції з Азербайджану, Узбекистану та Туреччини — щоб з’ясувати, чи не продається вона на українському ринку за заниженими цінами, що шкодить вітчизняному виробнику;
  • переглянути вже чинні захисні заходи, термін дії яких спливає, — на імпорт із Китаю сталевих безшовних труб та виробів з чорних металів без електроізоляції (крім нержавіючої сталі та продукції для авіації).

Довідка. Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі — оперативний орган державного регулювання зовнішньоекономічної діяльності, який займається захистом внутрішнього ринку України від недобросовісної зовнішньої конкуренції. Комісія може:

  • розпочинати розслідування щодо імпорту, який шкодить українському бізнесу;
  • запроваджувати або скасовувати захисні мита;
  • реагувати на дискримінаційні дії з боку інших країн щодо українського експорту.

Комісію формують представники державних органів, і її склад затверджує Кабмін.

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі ухвалила рішення про продовження антидемпінгових мит на цемент і металопрокат, а також розпочала нові розслідування для захисту національного виробника від агресивного імпорту.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган розпочав масштабну кампанію проти ожиріння — тепер громадян можуть публічно зважувати прямо на вулицях.

З початку 2025 року російські атаки в Україні призвели до більшої кількості загиблих і поранених серед цивільних, ніж за аналогічний період 2024 року, повідомила правозахисна організація Human Rights Watch.

Німеччина посилить свою танкову бригаду у Литві, аби зміцнити східний фланг НАТО з метою стримування Росії. До кінця 2027 року чисельність підрозділу збільшать до 5 тисяч військовослужбовців із нинішніх 500.  

Глава Міністерства закордонних справ Польщі Радослав Сікорський наголосив, що путінська Росія змінює історію та відновлює культ злочинця — Сталіна, який наказав убити польських військовополонених. Так він прокоментував у Брюсселі осквернення й пошкодження пам’ятника на Польському військовому кладовищі в Мєдному, де поховані жертви Катинського розстрілу 1940 року.