В Україні продовжили заборону на експорт солі, газу та золота у 2025 році

Джерело: постанова на урядовому порталі

Кабінет Міністрів України затвердив перелік товарів, експорт та імпорт яких підлягає ліцензуванню та квотуванню у 2024 році, а також продовжив заборону на експорт окремих товарів до 2025 року. Серед таких товарів – сіль, природний газ українського походження, золото, срібло та брухт дорогоцінних металів.

Уряд зазначив, що такі обмеження запроваджено для запобігання дефіциту важливих товарів на внутрішньому ринку. Наприклад, дефіцит харчової солі виник після окупації Соледара російськими військами, через що вирішено продовжити режим ліцензування та квотування експорту солі. Заборони будуть переглядатися після стабілізації внутрішнього ринку.

Ліцензуванню підлягатимуть також експорт коксівного вугілля марки “К”, мазуту та окремих видів агропродукції. Зокрема, зернові та олійні культури до Болгарії, Румунії, Словаччини, Угорщини та Польщі експортуватимуться за встановленими квотами. Аналогічний режим передбачено для експорту цукру та м’яса птиці до країн ЄС.

Що ж до імпорту, уряд передбачив квоти та ліцензування на озоноруйнівні речовини, фторовані парникові гази, а також товари, які можуть їх містити.

Нове дослідження виявило, що один з інгредієнтів який додають у популярні енергетичні напої збільшує ризик виникнення раку крові.

За даними ООН, минулого тижня індійська влада змусила десятки біженців рохінджа (етнічна група у М’янмі, переважно мусульманського віросповідання) зійти з військового судна в море поблизу М’янми після того, як видала їм рятувальні жилети.

Речник Кремля Дмитро Пєсков назвав умову, за якої можлива зустріч президентів України та Росії – Володимира Зеленського та Володимира Путіна.

У Херсоні російські війська атакували FPV-дроном сміттєвоз, поранені троє комунальників. 

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський назвав Китай є тією країною, яка могла б “поставити на місце” очільника Кремля Володимира Путіна й тим самим закінчити війну в Україні.