В Україні провели випробування роботизованої техніки для порятунку людей з поля бою (Фото)

Джерело: Міноборони

Міністерство оборони України спільно з Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості та Генштабом ЗСУ провели демонстраційні випробування роботизованої техніки, призначеної для медичної евакуації з поля бою.

У заході з нагоди Всесвітнього дня екстреної медичної допомоги взяли участь представники Збройних сил України, командування Медичних сил, військові медики, представники посольств різних країн та журналісти.

Метою заходу було привернення уваги до теми медичної евакуації в зоні бойових дій та заохочення країн-партнерок до прямих контрактів з українськими виробниками в межах проєкту ZBROYARI: Manufacturing Freedom.

“Кожна година зволікання в медичній евакуації може коштувати життя поранених захисників. Нам вкрай необхідно впроваджувати технології, які дозволять швидко евакуювати поранених з поля бою, зберігаючи життя і здоров’я військових, що здійснюють цю евакуацію”, – сказала начальниця відділу політик медичного постачання Департаменту охорони здоров’я Міноборони Валентина Оболенцева.

За її словами, роботизовані системи наразі неможливо закуповувати за бюджетні кошти, тому Україні потрібна підтримка партнерів. Крім того, необхідна допомога в удосконаленні цих систем для їх кращого застосування і збереження людських життів.

“Така техніка потрібна на фронті, вона рятує життя як поранених, так і військових медиків. Наші виробники вміють робити якісні продукти, але для їх закупівлі потрібні додаткові кошти. Тому ми показали ці зразки техніки представникам країн-партнерок, щоб вони допомогли нам у закупівлі цих засобів для війська”, — наголосила Анна Гвоздяр, заступниця міністра з питань стратегічних галузей промисловості.

У демонстраційних випробуваннях взяли участь дев’ять виробів від сімох українських виробників, включаючи автомобільну техніку і наземні роботизовані платформи.

Наразі Міноборони та Мінстратегпром зосереджені на розвитку систем, які можуть замінити людину на фронті. Кошти країн-партнерок для закупівлі роботизованих систем залучаються через проєкт ZBROYARI: Manufacturing Freedom, мета якого — зібрати $10 млрд на виробництво української зброї у 2024 році.

Фото: Міноборони

“Нам потрібні безпілотні наземні машини для швидкої евакуації та підтримка партнерів для їх впровадження”, — підкреслив заступник директора Департаменту охорони здоров’я Міноборони капітан медичної служби Олександр Данилюк.

В результаті авіаудару російських військ по Харкову постраждали шестеро людей, серед них є 8-річний хлопчик, повідомив Олег Синєгубов, голова обласної військової адміністрації.

У червні Україна імпортувала 858 300 МВт-год електроенергії, що на 91% більше порівняно з попереднім місяцем, згідно з даними моніторингу ExPro Electricity.

Угода з РФ можлива лише про припинення вогню, про тимчасове перемир’я. Повноцінний мир з Росією неможливий (принаймні з цим режимом). Таку думку висловив український публіцист, письменник і журналіст Віталій Портников.

Станом на 16:00 в середу, 3 липня, кількість бойових зіткнень по всій лінії фронту зросла, і складає понад 90. Українські захисники стримують натиск російських окупаційних військ та завдають ворогу значних втрат. 

В Україні прогнозують ймовірні послаблення відключення світла після 20-х чисел липня, сказав член наглядової ради НЕК “Укренерго” Юрій Бойко.