В Україні розпочнуть розсилати повістки поштою з 18 липня — Постанова Кабміну

Джерело: “Інтерфакс-Україна” з посиланням на постанову від 16 травня 2024 року № 560

Кабінет Міністрів затвердив Порядок проведення призову громадян на військову службу. Починаючи з 18 липня, повістки матимуть змогу надсилати поштою, тобто через 60 днів після набуття чинності законом про мобілізацію.

Ця повістка буде вважатися підтвердженою, навіть якщо військовозобов’язаний відмовився її отримувати, або якщо його не знайдено за адресою проживання.

Згідно з документом, резервісти та військовозобов’язані мають уточнити свої облікові дані протягом 60 днів після оголошення мобілізації. Це можна зробити через Центри надання адміністративних послуг (ЦНАП), електронний кабінет або ТЦК за місцем перебування.

Крім того, вказано, що повістка про виклик до ТЦК з повідомленням про вручення на адресу місця проживання може бути надіслана після завершення 60-денного періоду для уточнення облікових даних.

“При цьому день явки за викликом резервіста або військовозобов’язаного визначається не раніше чотирнадцятого дня від дня надсилання повістки засобами поштового зв’язку рекомендованим листом з повідомленням про вручення”, — зазначено у повідомленні.

Оповіщення про надсилання повістки поштою може бути підтверджене наступними способами:

  • День отримання поштового відправлення особою, що підтверджується інформацією або документами від поштового оператора.
  • День, коли у поштовому повідомленні була проставлена відмітка про відмову отримати поштове відправлення, або день, коли проставлено відмітку про відсутність особи за адресою її місця проживання, інформація про яку була надана ТЦК під час уточнення облікових даних.
  • День, коли у поштовому повідомленні була проставлена відмітка про відмову отримати поштове відправлення, або день, коли було проставлено відмітку про відсутність особи за адресою, що була задекларована або зареєстрована відповідно до закону про місце проживання, якщо ця особа не повідомила ТЦК про іншу адресу місця проживання.

Варто зауважити, що новий закон про мобілізацію передбачає, що деталі вручення повісток має регулювати Кабмін.

На Миколаївщині відновили Центр первинної медико-санітарної допомоги №4, який зазнав руйнувань внаслідок атаки ЗС РФ ще восени 2022 року. На початку вересня 2022 року уламками від боєприпасів у будівлі вибило вікна та двері.

Станом на 23 червня Росія зосередила свої зусилля на Покровському напрямку, де відбулася майже половина від загальної кількості бойових зіткнень.

Начальник управління нацбезпеки адміністрації президента Південної Кореї Чан Хо Чжин заявив, що країна може скасувати обмеження щодо військової допомоги Україні. Це трапиться, якщо Росія надасть Північній Кореї високоточну зброю.

На одному з енергетичних об’єктів Києва виявили тіло чоловіка. Загиблим є працівник підприємства.

Власник будинку на півночі Лондона Чарльз Рівз після повернення з роботи за кордоном виявив, що його родинний дім перетворили на ферму з вирощування канабісу. 10 тонн ґрунту висипали прямо всередині будівлі.