В Україні розпочнуть розсилати повістки поштою з 18 липня — Постанова Кабміну

Джерело: “Інтерфакс-Україна” з посиланням на постанову від 16 травня 2024 року № 560

Кабінет Міністрів затвердив Порядок проведення призову громадян на військову службу. Починаючи з 18 липня, повістки матимуть змогу надсилати поштою, тобто через 60 днів після набуття чинності законом про мобілізацію.

Ця повістка буде вважатися підтвердженою, навіть якщо військовозобов’язаний відмовився її отримувати, або якщо його не знайдено за адресою проживання.

Згідно з документом, резервісти та військовозобов’язані мають уточнити свої облікові дані протягом 60 днів після оголошення мобілізації. Це можна зробити через Центри надання адміністративних послуг (ЦНАП), електронний кабінет або ТЦК за місцем перебування.

Крім того, вказано, що повістка про виклик до ТЦК з повідомленням про вручення на адресу місця проживання може бути надіслана після завершення 60-денного періоду для уточнення облікових даних.

“При цьому день явки за викликом резервіста або військовозобов’язаного визначається не раніше чотирнадцятого дня від дня надсилання повістки засобами поштового зв’язку рекомендованим листом з повідомленням про вручення”, — зазначено у повідомленні.

Оповіщення про надсилання повістки поштою може бути підтверджене наступними способами:

  • День отримання поштового відправлення особою, що підтверджується інформацією або документами від поштового оператора.
  • День, коли у поштовому повідомленні була проставлена відмітка про відмову отримати поштове відправлення, або день, коли проставлено відмітку про відсутність особи за адресою її місця проживання, інформація про яку була надана ТЦК під час уточнення облікових даних.
  • День, коли у поштовому повідомленні була проставлена відмітка про відмову отримати поштове відправлення, або день, коли було проставлено відмітку про відсутність особи за адресою, що була задекларована або зареєстрована відповідно до закону про місце проживання, якщо ця особа не повідомила ТЦК про іншу адресу місця проживання.

Варто зауважити, що новий закон про мобілізацію передбачає, що деталі вручення повісток має регулювати Кабмін.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.

У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.

24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.

Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.

Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.