В Україні розслідується понад три тисячі воєнних злочинів проти дітей – Генпрокурор
Джерело: Офіс генпрокурора
Під час першої зустрічі Міжнародної коаліції за повернення українських дітей генеральний прокурор України Андрій Костін повідомив, що зараз в Україні розслідується 3 440 воєнних злочинів проти дітей.
На панельній дискусії Андрій Костін розповів про роботу у сфері забезпечення відповідальності за ці злочини.
“Ми впроваджуємо стандарти правосуддя, дружнього до дитини, яке покликане захистити їхні права та інтереси. Разом з тим ми продовжуємо тісно співпрацювати з Міжнародним кримінальним судом. Наша мета – забезпечити відповідальність злочинців на всіх рівнях – національному та міжнародному”, – наголосив Андрій Костін.
Генпрокурор також розповів про розвиток двостороннього та багатостороннього міжнародно-правового співробітництва і готовність передавати справи до держав на основі універсальної юрисдикції.
“Ми знаємо, що є такі держави, де діти постраждали від подібних злочинів у минулому, у тому числі, серед країн Глобального Півдня”, – сказав генпрокурор України.
Своєю чергою, президент Володимир Зеленський у своїй вступній промові зазначив: “Насильницька депортація – це один з найбільш цинічних злочинів цієї війни. Це чітка геноцидна політика Росії”.
В Офісі генпрокурора зауважили, що участь у Коаліції понад 60 держав є ще одним потужним сигналом того, що світ об’єднався, аби покласти край безкарності за звірства Росії та допомогти повернути українських дітей на батьківщину.
- Генеральний прокурор України Андрій Костін повідомив, що Канада спільно з Україною готова очолити коаліцію країн, які сприятимуть поверненню українських дітей.
- Під час третьої зустрічі радників із національної безпеки та зовнішньої політики, що відбулася на Мальті, Канада запропонувала створити міжнародну коаліцію держав для сприяння поверненню українських дітей, депортованих чи примусово переміщених Росією з ТОТ.
- 22 жовтня президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з еміром Катару шейхом Тамімом бін Хамадом Аль Тані. Глава Української держави поінформував, що лише документально Україна може підтвердити депортацію 20 тисяч українських дітей, водночас додав, що цифри можуть бути більшими.
Служба безпеки України спільно з Національною поліцією встановила 497 осіб, котрі вчиняли підпали автомобілів військовослужбовців, обʼєктів “Укрзалізниці”, а також встановлювали саморобні вибухівки, влаштовуючи теракти із посяганням на життя військових і поліціянтів, повідомив перший заступник Голови СБУ Сергій Андрущенко під час спільного брифінгу з начальником Національної поліції Іваном Вигівським.
5 лютого міністр оборони Рустем Умєров повідомив, що обговорив із делегацією Міжурядової агенції оборонного співробітництва Чехії (AMOS) розширення оборонної співпраці.
Суд у США ухвалив рішення, дозволивши судовий розгляд проти російського Сбербанку, визнавши його фінансування бойовиків “ДНР” достатньою підставою для зняття суверенного імунітету. Позов подала сім’я 18-річного американця Куїнна Шансмана, котрий загинув унаслідок збиття літака рейсу MH17 над Донбасом у 2014 році.
У війні проти російських окупантів загинув 30-річний військовий і поет Максим Ємець. Він приєднався до Збройних Сил України ще в 19 років.
Українські десантники разом з іншими підрозділами в Курській області Росії захопили в полон 21 військовослужбовця армії окупантів.