В Україні розслідується понад три тисячі воєнних злочинів проти дітей – Генпрокурор

Джерело: Офіс генпрокурора

Під час першої зустрічі Міжнародної коаліції за повернення українських дітей генеральний прокурор України Андрій Костін повідомив, що зараз в Україні розслідується 3 440 воєнних злочинів проти дітей.

На панельній дискусії Андрій Костін розповів про роботу у сфері забезпечення відповідальності за ці злочини.

“Ми впроваджуємо стандарти правосуддя, дружнього до дитини, яке покликане захистити їхні права та інтереси. Разом з тим ми продовжуємо тісно співпрацювати з Міжнародним кримінальним судом. Наша мета – забезпечити відповідальність злочинців на всіх рівнях – національному та міжнародному”, – наголосив Андрій Костін.

Генпрокурор також розповів про розвиток двостороннього та багатостороннього міжнародно-правового співробітництва і готовність передавати справи до держав на основі універсальної юрисдикції.

“Ми знаємо, що є такі держави, де діти постраждали від подібних злочинів у минулому, у тому числі, серед країн Глобального Півдня”, – сказав генпрокурор України.

Зображення: Офіс генпрокурора

Своєю чергою, президент Володимир Зеленський у своїй вступній промові зазначив: “Насильницька депортація – це один з найбільш цинічних злочинів цієї війни. Це чітка геноцидна політика Росії”.

В Офісі генпрокурора зауважили, що участь у Коаліції понад 60 держав є ще одним потужним сигналом того, що світ об’єднався, аби покласти край безкарності за звірства Росії та допомогти повернути українських дітей на батьківщину.

Служба безпеки України спільно з Національною поліцією встановила 497 осіб, котрі вчиняли підпали автомобілів військовослужбовців, обʼєктів “Укрзалізниці”, а також встановлювали саморобні вибухівки, влаштовуючи теракти із посяганням на життя військових і поліціянтів, повідомив перший заступник Голови СБУ Сергій Андрущенко під час спільного брифінгу з начальником Національної поліції Іваном Вигівським.

5 лютого міністр оборони Рустем Умєров повідомив, що обговорив із делегацією Міжурядової агенції оборонного співробітництва Чехії (AMOS) розширення оборонної співпраці. 

Суд у США ухвалив рішення, дозволивши судовий розгляд проти російського Сбербанку, визнавши його фінансування бойовиків “ДНР” достатньою підставою для зняття суверенного імунітету. Позов подала сім’я 18-річного американця Куїнна Шансмана, котрий загинув унаслідок збиття літака рейсу MH17 над Донбасом у 2014 році.

У війні проти російських окупантів загинув 30-річний військовий і поет Максим Ємець. Він приєднався до Збройних Сил України ще в 19 років.

Українські десантники разом з іншими підрозділами в Курській області Росії захопили в полон 21 військовослужбовця армії окупантів.