В Україні розслідується понад три тисячі воєнних злочинів проти дітей – Генпрокурор

Джерело: Офіс генпрокурора

Під час першої зустрічі Міжнародної коаліції за повернення українських дітей генеральний прокурор України Андрій Костін повідомив, що зараз в Україні розслідується 3 440 воєнних злочинів проти дітей.

На панельній дискусії Андрій Костін розповів про роботу у сфері забезпечення відповідальності за ці злочини.

“Ми впроваджуємо стандарти правосуддя, дружнього до дитини, яке покликане захистити їхні права та інтереси. Разом з тим ми продовжуємо тісно співпрацювати з Міжнародним кримінальним судом. Наша мета – забезпечити відповідальність злочинців на всіх рівнях – національному та міжнародному”, – наголосив Андрій Костін.

Генпрокурор також розповів про розвиток двостороннього та багатостороннього міжнародно-правового співробітництва і готовність передавати справи до держав на основі універсальної юрисдикції.

“Ми знаємо, що є такі держави, де діти постраждали від подібних злочинів у минулому, у тому числі, серед країн Глобального Півдня”, – сказав генпрокурор України.

Зображення: Офіс генпрокурора

Своєю чергою, президент Володимир Зеленський у своїй вступній промові зазначив: “Насильницька депортація – це один з найбільш цинічних злочинів цієї війни. Це чітка геноцидна політика Росії”.

В Офісі генпрокурора зауважили, що участь у Коаліції понад 60 держав є ще одним потужним сигналом того, що світ об’єднався, аби покласти край безкарності за звірства Росії та допомогти повернути українських дітей на батьківщину.

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем спрогнозував “рекордний потік озброєння” Україні вже найближчими днями.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.

Президент США Дональд Трамп розглядає можливість конфіскувати близько $5 млрд російських активів за кордоном і передати їх Україні. 

В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.

У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).