В Україні сертифікуватимуть психологів та психотерапевтів
Джерело: Міністерство охорони здоров’я
Верховна Рада ухвалила законопроєкт, що передбачає запровадження сертифікації спеціалістів у галузі психічного здоров’я.
Прийнятий закон визначає основні правила та принципи функціонування системи охорони психічного здоров’я в Україні. Його метою є забезпечення доступу до якісних медичних послуг, захист прав осіб з психічними розладами та іншими проблемами, пов’язаними з психічним здоров’ям, профілактика психічних захворювань і зменшення негативних чинників, що впливають на психічне здоров’я громадян України.
“Нормативний акт закладає основу майбутнього, де психічне здоров’я — в пріоритеті, а пов’язані з ним питання інтегровані в усі сфери життя. Він передбачає чіткі повноваження, а також тісну співпрацю між центральними та місцевими органами влади та неурядовими організаціями. Для координації послуг у цій сфері запроваджується Національна комісія з питань психічного здоров’я — постійно діючий колегіальний орган у сфері управління Кабінету Міністрів України”, — йдеться в повідомленні МОЗ.
Одним із ключових положень закону є впровадження системи безперервного професійного розвитку та сертифікації фахівців у галузі психічного здоровʼя. Закон передбачає встановлення єдиних стандартів сертифікації за професійними напрямами роботи психологів та сертифікацію психотерапевтів через саморегулівні організації, які мають міжнародне визнання.
Закон запроваджує чіткі визначення таких понять, як “психічне здоров’я”, “послуга у сфері психічного здоровʼя”, “надавач послуг у сфері психічного здоров’я”, “фахівці у сфері психічного здоров’я” та інші, необхідні для якісного юридичного регулювання цієї сфери.
Міністерство охорони здоров’я також зазначило, що документ акцентує на важливості захисту психічного здоров’я на робочому місці. Він зокрема передбачає для роботодавців розробку та затвердження програми психосоціальної підтримки співробітників.
Також у відомстві зауважили, що законопроєкт враховує міжнародну практику та інтегрує досягнення всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?”, ініційованої першою леді України, Оленою Зеленською.
- В Україні для військовослужбовців, які беруть участь у бойових діях, та їхніх родин будуть впроваджені нові програми психологічного забезпечення та відновлення.
Триває 1235-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.
Різке підвищення комунальних тарифів, масові відключення інтернету і згасання надій на угоду щодо України зі США вдарили по рейтингах російської влади. Хоча, більшість росіян все ж підтримує очільника Кремля Володимира Путіна і його уряд.
У ніч на 12 липня (з вечора 11 липня) російські окупаційні війська випустили по Україні 623 засоби повітряного нападу.
Український лікар Борис Тодуров під російською атакою віз донорське серце, аби пересадити його дитині.
В Павлограді на Дніпропетровщині кінологиню пошуково-рятувального загону “Антарес” Карину Колісниченко разом із її онкохворою собакою Ханною вигнали з парку.