В Україні сформували реєстр засуджених за злочини стосовно дітей на сексуальному ґрунті
Джерело: Офіс генпрокурора
Офіс генерального прокурора завершив базовий етап наповнення Єдиного реєстру осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої особи.
Реєстр – автоматизована електронна база даних, створена для забезпечення збирання, зберігання, захисту, обліку, пошуку, узагальнення даних про осіб, які вчинили кримінальні правопорушення цієї категорії. До нього увійшли також і ті, чию судимість за злочини знято або погашено в установленому законом порядку.
Наразі за участі ювенальних прокурорів до реєстру внесено дані про всіх кривдників дітей, які вчинили злочини до його створення. Це більш ніж 600 злочинців.
Сформований реєстр стане запобіжником повторного вчинення злочинів проти статевої недоторканості дітей.
Особа потрапляє до електронної бази на підставі обвинувального вироку суду, який набрав законної сили. До неї вносяться відомості щодо прізвища, імені, по батькові засудженого, дати народження, місця проживання чи перебування, злочину, за який його було засуджено. Також вона міститиме дані про кримінальне покарання, фактично відбуте ним покарання та порушення правил адміністративного нагляду.
Доступ до реєстру матимуть визначене законодавством коло осіб. Окрім правоохоронців, це будуть директори шкіл і садочків, керівники державних адміністрацій та голови органів місцевого самоврядування.
Завдяки цій можливості вони зможуть убезпечити дітей від контакту з особами, які вчинили кримінальні правопорушення на сексуальному ґрунті. І як результат у майбутньому – попередження злочинності стосовно малолітніх та неповнолітніх.
Наразі ювенальні прокурори системно працюють для подальшого наповнення реєстру.
Нагадаємо, 19 грудня 2019 року Верховна Рада України ухвалила закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження Єдиного реєстру осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої особи, та посилення відповідальності за злочини, вчинені проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої особи”.
- У Дніпрі звинувачують місцевого жителя у тому, що він протягом декількох років ґвалтував власну доньку. За даними слідства, на момент початку вчинення протиправних дій дитині було 8 років.
- На Черкащині судитимуть чоловіка, який ґвалтував 9-річну доньку своєї співмешканки та змушував її брати участь у створенні дитячої порнографії.
- В Чехії в місті Пльзень вісімнадцятирічний українець зґвалтував і намагався вбити п’ятнадцятирічну дівчину. У соцмережах закликали вийти на суботню акцію протесту проти українців. Проте в поліції уточнили, що хлопець не є біженцем, а вже тривалий час проживає в місті.
Україна отримала дев’ятий транш від Міжнародного валютного фонду на суму 500 млн доларів на покриття пріоритетних бюджетних потреб.
Військові спецпідрозділу Головного управління розвідки Міноборони України вивели з ладу залізничне полотно на тимчасово окупованій території Запорізької області. Рух цією ділянкою, яку ворог використовував для логістики, повністю заблоковано.
Пані мер міста Віголтінген у Швейцарії Франка Буркхардт у статті для місцевого видання SVP заявила про зростаючі проблеми, пов’язані з поведінкою частини українських переселенців. За її словами, деякі з них виявляють неповагу до місцевої влади та відмовляються докладати зусиль для інтеграції.
У вівторок, 1 липня, Данія офіційно розпочала головування в Раді Європейського Союзу, яке триватиме до 31 грудня 2025 року.
За червень загальні втрати живої сили російських окупантів склали 32 420 осіб.