В Україні скерували на безпеку та оборону 888 млрд за пів року
Джерело: пресслужба Міністерства фінансів
У Міністерстві фінансів повідомили, що у червні з державного бюджету на сектор безпеки й оборони скерували та використали 155,6 млрд грн.
Водночас за шість місяців 2024 року видатки загального фонду на цей сектор становили 888,4 млрд гривень (57,5 % від усієї суми видатків загального фонду держбюджету).
Кошти спрямовані на:
- грошове забезпечення для військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, поліцейських;
- придбання військової/спеціальної техніки, озброєння, боєприпасів, продукції оборонного призначення, засобів індивідуального захисту (шоломів, бронежилетів та іншого спеціального екіпірування), пально-мастильних матеріалів, продуктів харчування;
- медичне забезпечення;
- інші витрати для забезпечення діяльності відповідних органів та формувань.
Зауважимо, під час засідання Комітету Верховної Ради голова Рахункової палати Ольга Піщанська поінформувала, що видатки загального фонду держбюджету були меншими від плану у січні – червні на 11% (186 млрд грн), насамперед за бюджетними програмами головних розпорядників, які забезпечують обороноздатність і безпеку держави.
Вона наголосила, що за окремими бюджетними програмами, видатки які не проводяться, або здійснюються в обсягах менше плану, потребують перегляду.
У першому півріччі Уряд розподілив 88% наявного ресурсу Фонду ліквідації наслідків збройної агресії. У січні – березні видатки за рахунок цього фонду не здійснювалися. У квітні – червні головні розпорядники здійснили видатки на суму, що на 3,9 млрд грн, або 21 %, менше плану на перше півріччя. Найбільше не використано коштів, виділених на будівництво, ремонт та інші інженерно-технічні заходи із захисту об’єктів критичної інфраструктури паливно-енергетичного сектору критичної інфраструктури – додала Піщанська.
- За інформацією народного обранця Ярослава Железняка, із держбюджету України вже витратили 894 мільйони гривень на “Єдиний марафон”. І це лише за перше півріччя.
- У першому кварталі 2024 року з Державного бюджету не виділяли кошти на захист енергетичних об’єктів України.
- У 2016 році в Україні розпочався процес реформування судової системи. Процес затягнувся, і попри те, що Вищий спеціалізований суд, Вищий господарський суд та Вищий адміністративний суд не працювали, держава ще шість років виплачувала зарплату суддям.
Корнелію Дудайте, представницю збірної Литви з функціональних видів спорту, дискваліфікували з чемпіонату світу, що проходить в столиці Угорщини з 13 по 15 грудня, через футболку з написом “Make Russia small again” (“Зробімо Росію маленькою знову”).
Уряд Норвегії виділив кошти на підготовку українських пілотів та технічного персоналу F-16 в 2025 році.
Внаслідок збройної агресії РФ на Харківщині минулої доби постраждали вісім людей.
Головне управління розвідки повідомило, що війська КНДР незабаром можуть взяти безпосередню участь у боях.
У грудні, коли температура зашкалює за мінус, натовпи туристів заповнюють Селище Санта-Клауса — тематичний зимовий парк поблизу Полярного кола. Вони катаються на оленячих упряжках, смакують коктейлі в крижаному барі та навіть зустрічаються зі Святим Миколаєм у Рованіемі, що називає себе “офіційною столицею Санта-Клауса”.