В Україні створять нові стандарти для будівництва укриттів у закладах освіти
Джерело: Міністерство освіти і науки України
Сьогодні, 30 листопада, Міністерство освіти і науки України підписало меморандум про взаєморозуміння з Житомирською міською радою та представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні щодо створення нових стандартів для укриттів.
Його мета – створення проєктно-технічної документації та дизайн-проєктів для укриттів у закладах освіти, які будуть використовуватися для побудови нових укриттів у школах і дитячих садочках в Україні.
Такі проєкти укриттів враховуватимуть потреби дітей задля психологічного та фізіологічного комфорту й відповідатимуть новим державним будівельним нормам.
Розроблена проєктна документація буде в загальному доступі для всіх громад України і завантажена в додаток “Дія”. Це дозволить всім громадам зекономити кошти та суттєво скоротити терміни для початку будівництва укриттів.
Уже в 2024 році перші укриття за новими стандартами облаштує Житомирська міська рада в закладах освіти міста. Надалі на базі цих стандартних проєктів МОН сприятиме облаштуванню укриттів у всій країні, щоб кожна дитина мала доступ до якісної освіти навіть під час війни.
У межах підписаного меморандуму буде розроблено проєктно-кошторисну документацію для садочків на 100, 150, 200 і 250 осіб проєктної потужності та для шкіл на 200, 300, 500, 700 осіб.
“Ця ініціатива – важливий внесок у забезпечення безперервного освітнього процесу. Завдяки укриттям діти зможуть продовжувати здобувати якісну освіту в комфортних й безпечних умовах”, – зазначили у МОН.
- 19 жовтня в одному з цивільних сховищ Києва відбулася презентація Всеукраїнського проєкту “Залізне укриття” за організації Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України.
- Станом на сьогодні 70% навчальних закладів України забезпечено укриттями. За інформацією директора Департаменту організації заходів цивільного захисту ДСНС України Віктора Вітовецького, 70% або ж 19,7 тисячі навчальних закладів в Україні мають перевірені сховища для забезпечення захисту учнів, слухачів та викладацького складу.
- Від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну фонд захисних споруд цивільного захисту збільшився більш ніж утричі, що дозволяє забезпечити захист майже половини населення країни.
- В умовах повномасштабної війни в Україні укриття в закладах освіти та охорони здоров’я можна будувати без окремого відведення землі.
26 листопада Рада НАТО-Україна на рівні послів обговорила безпекову ситуацію після запуску Росією по Дніпру експериментальної балістичної ракети середньої дальності.
У Генеральному штабу ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 26 листопада. З початку доби відбулося 208 бойових зіткнень. На Покровському напрямку ситуація складна, проте контрольована Силами оборони.
Україна не чинитиме перешкод полякам у пошуку та ексгумації жертв Волинської трагедії. Про це мовилося під час зустрічі міністра МЗС Польщі Радослава Сікорського з українським колегою Андрієм Сибігою.
У НЕК “Укренерго” поінформували, що в усіх регіонах України у середу, 27 листопада графіки відключення електроенергії застосовуватимуть з 8:00 до 19:00. Разом з тим, енергетики закликали до ощадливого споживання світла.
Литовський національний мовник LRT припинив співпрацю з телеведучим Альгісом Раманаускасом, після того як він заявив, що в батьків, які дивляться російські фільми чи слухають російську музику, слід забирати дітей.