В Україні створять єдину платформу відеоспостереження
Джерело: пресслужба Кабміну
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповів про розгортання єдиної платформи відеоспостереження в Україні, до якої вже інтегровано більше 8 тисяч відеокамер.
“Ще одним важливим завданням є захист українців від злочинності. Створюємо єдину платформу відеоспостереження. З понад 50 тисяч наявних відеокамер більш ніж 8 тисяч уже інтегровано, і ця робота постійно триває”, – зазначив він.
За словами Шмигаля, влада змінює стандарти безпеки в цивільному житті, що є потребою воєнного часу, яка збережеться і після завершення війни.
“Тому формування безпечного середовища для наших громадян буде одним із пріоритетів уряду на цей та наступні роки”, – запевнив прем’єр.
Своєю чергою, співголова фракції “Євросолідарність” Ірина Геращенко прокоментувала розробку платформи відеоспостереження.
“Тут Великий брат збирається тотально за всіма нами спостерігати. Під благими намірами – уберегти нас від злочинності і промоніторити спосіб життя в межах боротьби з корупцією. А можна припинити фонтанувати безумними ідеями і всі кошти зараз спрямувати на збереження життя українців, тобто, на ЗСУ!” – наголосила вона.
Водночас нардепка провела паралелі з антиутопією “1984” англійського письменника Джорджа Орвелла.
“Бо все більше паралелей з Орвеллом : “Та хай там як, але вони будь-якої миті могли підключитися до мережі. Доводилося жити, – жити за звичкою, яка перетворилася на інстинкт, – будучи переконаним, що підслуховується кожне промовлене слово і простежується кожен ваш рух, якщо навколо не цілковита темрява”, – зауважила Геращенко.
- Столичні правоохоронці викрили групу підлітків, які готувались вчинити серію злочинів у місті. Правоохоронці зауважили, що така ідея виникла у юнаків після перегляду російського серіалу (ймовірно, мовиться про серіал “Слово пацана”).
5 грудня 2024 року у залізничному районі міста Брянськ (РФ) почалася пожежа. У наслідок згоріли два магістральні тепловози, що забезпечували логістичні потреби російської окупаційної системи.
У Запоріжжі зросла кількість загиблих унаслідок ракетного удару РФ по місту вдень 10 грудня.
Правоохоронці за сприяння АТ “Укрзалізниця” здійснюють слідчі дії у межах кримінальної справи щодо зловживання посадовцями з міжнародними пасажирськими перевезеннями.
Триває 1022-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 757 тисяч осіб.
У ніч на 11 грудня у російських містах Брянськ та Таганрог пролунали вибухи. Є влучання в НПЗ та промисловий об’єкт.