В Україні створили новий механізм страхування суден від воєнних ризиків
Джерело: Міністерство економіки України
Кабінет міністрів України створив новий механізм страхування суден від воєнних ризиків, які експортують та імпортують в Україну морем.
Цей механізм дозволить значно знизити чинні страхові внески для перевізників.
Страхування кораблів стало можливим завдяки співпраці з провідними британськими компаніями у сфері перестрахування – Marsh McLennan та андеррайтерами Lloyd’s of London через запуск механізму Unity Facility.
Загальний обсяг покриття за цією програмою становить 50 млн доларів.
За словами міністерки економіки України Юлії Свириденко, новий механізм дозволить здешевити вартість страхування зерна приблизно на 2,5 відсоткові пункти від вартості страхового тарифу, що, своєю чергою, дозволить зернотрейдерам зекономити близько 100-140 грн на кожній тонні вантажу, а загалом сільськогосподарським товаровиробникам це додатково принесе до 4 млрд грн.
Ці кошти будуть спрямовані аграріям, як у вигляді збільшення ціни придбання, так і на додаткову закупівлю. Збільшення обсягів українського експорту морським шляхом має сприяти додатковому зростанню української економіки.
“Після виходу Росії із “зернової угоди” чимало вантажних суден опинилися в пастці. Ухвалене урядом рішення дозволить гарантувати безпеку судноплавства, сприятиме стабільності морських перевезень, а також забезпечить сталий експорт української продукції через порти України”, – резюмувала очільниця Мінекономіки.
Довідково. У 2023-2024 маркетинговому році, за прогнозними розрахунками, планується експортувати близько 50,7 млн тонн зерна. Станом на 18.10.2023 вивезено 7,9 млн тонн зерна, з них – 70 % морським шляхом.
- Велика Британія долучиться до розробки та реалізації Європейським банком реконструкції та розвитку пілотного проєкту страхування від воєнних ризиків в Україні.
- Міжнародне агентство з гарантування інвестицій Всесвітнього банку (MIGA) застрахувало від воєнних ризиків перші інвестиційні проєкти, які втілюватимуть в Україні.
- Уряд Швеції пропонує виділити 333 мільйони шведських крон на спеціальні експортні кредитні гарантії для компаній, які торгують з Україною.
Бійці 93 окремої механізованої бригади “Холодний Яр” разом із сусідніми підрозділами відбили один з наймасштабніших штурмів останнім часом на Бахмутському напрямку в районі села Кліщіївка.
Росія продовжує розширювати внутрішні потужності з виробництва безпілотників, готуючись до своєї ударної кампанії проти України взимку 2024-2025 років.
Останній вікенд 2024 року не принесе ні морозів, ні довгоочікуваного снігу до новорічних свят. За даними Sinoptik.ua, погода у вихідні буде вогкою, похмурою і досить теплою як для кінця грудня. Суттєвих опадів на більшій частині території країни не передбачається.
У Росії почали залучати неповнолітніх школярів до виробництва безпілотних літальних апаратів на заводі в особливій економічній зоні “Алабуга”, розташованій приблизно за 600 миль на південний схід від Москви. Це відбувається на фоні збільшеного попиту на БпЛА, зокрема іранського виробництва Shahed, в умовах ескалації російської агресії проти України.
Петро Порошенко повіз чергову партію допомоги для підрозділів Сил оборони. Вантаж включає нічні та денні FPV-дрони, нічні “Мавіки”, зарядні станції EcoFlow, вантажівки, лазне-пральні комплекси, “Старлінки”, екскаватори та іншу техніку. Ця поїздка стала 53-ю цього року, а загальна вартість техніки – 63 мільйони гривень.