В Україні створили новий механізм страхування суден від воєнних ризиків
Джерело: Міністерство економіки України
Кабінет міністрів України створив новий механізм страхування суден від воєнних ризиків, які експортують та імпортують в Україну морем.
Цей механізм дозволить значно знизити чинні страхові внески для перевізників.
Страхування кораблів стало можливим завдяки співпраці з провідними британськими компаніями у сфері перестрахування – Marsh McLennan та андеррайтерами Lloyd’s of London через запуск механізму Unity Facility.
Загальний обсяг покриття за цією програмою становить 50 млн доларів.
За словами міністерки економіки України Юлії Свириденко, новий механізм дозволить здешевити вартість страхування зерна приблизно на 2,5 відсоткові пункти від вартості страхового тарифу, що, своєю чергою, дозволить зернотрейдерам зекономити близько 100-140 грн на кожній тонні вантажу, а загалом сільськогосподарським товаровиробникам це додатково принесе до 4 млрд грн.
Ці кошти будуть спрямовані аграріям, як у вигляді збільшення ціни придбання, так і на додаткову закупівлю. Збільшення обсягів українського експорту морським шляхом має сприяти додатковому зростанню української економіки.
“Після виходу Росії із “зернової угоди” чимало вантажних суден опинилися в пастці. Ухвалене урядом рішення дозволить гарантувати безпеку судноплавства, сприятиме стабільності морських перевезень, а також забезпечить сталий експорт української продукції через порти України”, – резюмувала очільниця Мінекономіки.
Довідково. У 2023-2024 маркетинговому році, за прогнозними розрахунками, планується експортувати близько 50,7 млн тонн зерна. Станом на 18.10.2023 вивезено 7,9 млн тонн зерна, з них – 70 % морським шляхом.
- Велика Британія долучиться до розробки та реалізації Європейським банком реконструкції та розвитку пілотного проєкту страхування від воєнних ризиків в Україні.
- Міжнародне агентство з гарантування інвестицій Всесвітнього банку (MIGA) застрахувало від воєнних ризиків перші інвестиційні проєкти, які втілюватимуть в Україні.
- Уряд Швеції пропонує виділити 333 мільйони шведських крон на спеціальні експортні кредитні гарантії для компаній, які торгують з Україною.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.