В Україні створили портал супутникового моніторингу господарств, які отримали гранти від держави

Джерело: Мінагрополітики

Міністерство аграрної політики та продовольства України створило портал супутникового моніторингу господарств, які отримали грантову підтримку від держави в межах програми “єРобота”.

На новий портал можна потрапити через розділ “Онлайн-моніторинг садів та теплиць” на головній сторінці офіційного сайту міністерства.

За словами заступника міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Мінагрополітики Дениса Башлика, новостворений портал є інструментом для прозорого моніторингу використання державних коштів і перевірки господарств на дотримання грантових зобов’язань.

“Портал дозволяє за допомогою супутникових даних бачити саму ділянку, на якій заявлено розвиток тепличного господарства чи саду, чи насправді на ній розвивається заявлене виробництво. Позначено також назву господарства, скільки грантових коштів воно отримало, площу ділянки, кількість сезонних та постійних працівників та інше”, – розповів Денис Башлик.

Він також підкреслив, що портал буде постійно наповнюватись як знімками, так і даними по кожному господарству, які дозволять відстежувати, як воно розвивається.

Для зручності пошук також поділено на підрозділи: сади та теплиці, господарства, земельні ділянки.

На порталі також міститься інформація, як можна отримати грант та статистичні дані.

Протягом дня, 17 травня, російські війська здійснили 44 обстріли прикордонних територій та населених пунктів Сумської області, зафіксовано 183 вибухи. 

Міністерство закордонних справ України дало розпорядження з 18 травня відновити надання консульських послуг чоловікам призовного віку за кордоном.

Станом на 20:30 п’ятниці, 17 травня, ворог веде активні наступальні та штурмові дії на Покровському та Придніпровському напрямках.

Управління освіти Дніпровської районної державної адміністрації в Києві оголосило тендер на закупівлю туалетного паперу на понад 1,5 мільйона гривень.

Київська обласна рада підтримала надання Київському обласному центру допомоги Захисникам України імені Баранова Віталія Анатолійовича.