У застосунок «Дія» повернули функцію зміни місця проживання
Джерело: Міністерство цифрової трансформації України.
У додаток та на портал “Дія” повернули послугу зміни реєстрації місця проживання, а також вдосконалили сервіс.
“Тепер, щоб змінити місце проживання, не треба стояти у чергах, збирати документи, ходити до ЦНАПів та чекати кілька днів. Робите лічені кліки в “Дії” – і статус у реєстрі змінюється автоматично, а ви економите свій час та нервові клітини”, – пояснив очільник Мінцифри Михайло Федоров.
Послугою можуть користуватися жінки, діти та чоловіки непризовного віку.
Щоб змінити місце проживання в застосунку “Дія”, необхідно бути старшим 14 років або 18, якщо змінюєте місце проживання дитини. А також мати ідентифікаційний номер та ID-картку або закордонний паспорт у “Дії”. Власники ж паспортів-книжечок можуть скористатися сервісом на порталі “Дія”.
Щоб отримати послугу в “Дії”, необхідно виконати наступні кроки:
- авторизуйтеся в застосунку;
- виберіть Послуги – Зміна місця проживання;
- вкажіть, чиє місце проживання хочете змінити – своє чи дитини;
- перевірте інформацію про поточне місце проживання;
- виберіть адресу, за якою хочете задекларувати нове місце проживання;
- зазначте свої контактні дані;
- перевірте заяву та сплатіть адміністративний збір.
Після цього заява надійде на опрацювання. Ви отримаєте сповіщення про результат у застосунку.
Щоб задекларувати місце проживання в житлі іншого співвласника, потрібна згода всіх співвласників майна.
Крім того, житло не має бути в іпотеці, а право власності на нього має бути внесено до Реєстру нерухомості з 2013 року.
Зараз команда Мінцифри спільно з Міноборони працює над відновленням послуги зміни місця проживання для чоловіків призовного віку.
- Держзастосунок “Дія” долучиться до розробки нового європейського сервісу – цифрового гаманця. Через додаток можна буде відкривати банківські рахунки онлайн та мати документи в телефоні.
- Міністерство цифрової трансформації, Міністерство освіти і науки та ІТ-компанія Genesis запускають безоплатні курси у сфері продуктового ІТ для викладачів вищих навчальних закладів.
- Мінцифри за підтримки швейцарсько-української програми EGAP вперше визначатиме рівень цифрових послуг і розвитку діджитал-інфраструктури в територіальних громадах України.
15 січня президент Польщі Анджей Дуда запропонував главі Української держави Володимиру Зеленському залучити польського представника до можливих переговорів із Росією.
На вулицях столиці нарахували понад тисячу покинутих авто, переважно пошкоджених російськими обстрілами. Саме ці транспортні засоби влада міста планує почати прибирати з 16 січня.
Австралія заявила, що вдасться до “найжорсткіших дій”, якщо Росія завдасть шкоди полоненому австралійцю, котрий воював на боці України. Реакція уряду з’явилася після повідомлень про можливу загибель іноземного добровольця.
Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн здобула престижну міжнародну премію імені Карла Великого за 2025 рік як “сильний голос Європи у світі”.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 15 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 118 бойових зіткнень.