В Україні створюють резерв працівників для роботи у деокупованому Криму
Джерело: пресслужба Мінреінтеграції
У Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій закликали громадян долучатися до створення резерву працівників державних органів для роботи на деокупованих територіях України, зокрема працівників освітньої та медичної галузей.
Так, на платформі reserve.nads.gov.ua кожен охочий може заповнити анкету й стати частиною кадрового резерву.
Повідомляється, що за перший тиждень зареєструвалося майже 350 осіб, і цифра постійно зростає.
Голова Нацагентства з питань державної служби Наталія Алюшина зауважила, що громадяни можуть самостійно обрати регіон. Нині майже 80% із них обирають Крим, однак, зазначають й інші області: Запорізьку, Донецьку і Луганську.
У пресслужбі пояснили, що окрім відновлення органів державної влади, важливим є також надання медичних послуг на звільнених територіях. Наразі МОЗ доопрацьовує електронний реєстр медпрацівників, які готові там працювати.
Виклики, які постануть після деокупації, стосуються і сфери освіти. Мовиться про повернення дітей до національної системи освіти, а також про визнання відповідних документів, отриманих на ДОТ.
Віцепрем’єр-міністерка Ірина Верещук наголосила, що Україна ніколи не визнає дипломів росіян. Проте, вона доручила МОН напрацювати алгоритм визнання професійної кваліфікації осіб, які були змушені навчатися і здобувати освіту в окупації.
Важко переоцінити актуальність кадрового резерву для наших деокупованих територій. Громадяни, які в перші дні подалися до резерву відновлення, є свідченням віри у неминучу деокупацію всіх українських територій. Хочу подякувати Офісу Президента, Кабінету Міністрів та парламенту, які долучилися до цього процесу. Закликаю українців подаватися до резерву, обирати свій напрям і готуватися їхати на звільнені території, відновлювати державу й державність на них, – зазначила Верещук.
Довідка. 10 липня в Будинку Уряду під головуванням Віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук відбулася міжвідомча нарада щодо створення резерву працівників державних органів для роботи на деокупованих територіях України. В тому числі працівників освітньої та медичної галузей.
У заході взяли участь голова Нацагентства з питань державної служби Наталія Алюшина, Постійна представниця Президента в АР Крим Таміла Ташева, представники від Міністерства освіти і науки, Міністерства охорони здоров’я й інших зацікавлених органів.
Метою створення резерву є забезпечення районних, обласних військових адміністрацій, військових адміністрацій населених пунктів, інших державних органів, які утворені або відновили роботу на деокупованих територіях України, персоналом для практичного виконання завдань і функцій держави на цих територіях.
Резерв формується з осіб, які виявили бажання працювати в державних органах на деокупованих територіях на посадах державної служби.
- Російські окупаційні війська намагаються інформаційно ізолювати тимчасово захоплені території й забороняють місцевим спілкуватися з жителями підконтрольної Україні території.
- Президент України Володимир Зеленський заявив, що вихід української армії на кордон з тимчасово окупованим Росією Кримом може змусити Володимира Путіна шукати можливість для переговорів.
- Під час свого контрнаступу українські військові навмисно дотримуються уповільненого темпу просування. Це робиться з метою збереження їх власного бойового ресурсу та виснаження російської армії.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 червня. Від початку доби на фронті відбулося 175 бойових зіткнень.
Колишню комісарку з питань внутрішніх справ Євросоюзу Ілву Йоханссон, ймовірно, призначать на посаду спеціальної представниці ЄС у справах українців.
12 червня начальник Слідчого відділу поліції Харківщини Сергій Болвінов поінформував, що у Харківській області запрацював новий механізм допомоги родинам зниклих безвісти захисників – створено спеціальний центр із базою невпізнаних тіл, електронними картками та психологічною підтримкою.
12 червня добровольчий батальйон “Грузинський легіон” повідомив про диверсію на власній базі, внаслідок якої загинув боєць Деметре Дарчіа.
Міноборони допустило до експлуатації у Силах оборони український безпілотний авіаційний комплекс “Волиняка”, здатний знищувати російську бронетехніку та виконувати логістичні завдання.