В Україні створюють резерв працівників для роботи у деокупованому Криму

Джерело: пресслужба Мінреінтеграції

У Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій закликали громадян долучатися до створення резерву працівників державних органів для роботи на деокупованих територіях України, зокрема працівників освітньої та медичної галузей.

Так, на платформі reserve.nads.gov.ua кожен охочий може заповнити анкету й стати частиною кадрового резерву.

Повідомляється, що за перший тиждень зареєструвалося майже 350 осіб, і цифра постійно зростає.

Голова Нацагентства з питань державної служби Наталія Алюшина зауважила, що громадяни можуть самостійно обрати регіон. Нині майже 80% із них обирають Крим, однак, зазначають й інші області: Запорізьку, Донецьку і Луганську.

У пресслужбі пояснили, що окрім відновлення органів державної влади, важливим є також надання медичних послуг на звільнених територіях. Наразі МОЗ доопрацьовує електронний реєстр медпрацівників, які готові там працювати.

Виклики, які постануть після деокупації, стосуються і сфери освіти. Мовиться про повернення дітей до національної системи освіти, а також про визнання відповідних документів, отриманих на ДОТ.

Віцепрем’єр-міністерка Ірина Верещук наголосила, що Україна ніколи не визнає дипломів росіян. Проте, вона доручила МОН напрацювати алгоритм визнання професійної кваліфікації осіб, які були змушені навчатися і здобувати освіту в окупації.

Важко переоцінити актуальність кадрового резерву для наших деокупованих територій. Громадяни, які в перші дні подалися до резерву відновлення, є свідченням віри у неминучу деокупацію всіх українських територій. Хочу подякувати Офісу Президента, Кабінету Міністрів та парламенту, які долучилися до цього процесу. Закликаю українців подаватися до резерву, обирати свій напрям і готуватися їхати на звільнені території, відновлювати державу й державність на них, – зазначила Верещук.

Довідка. 10 липня в Будинку Уряду під головуванням Віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук відбулася міжвідомча нарада щодо створення резерву працівників державних органів для роботи на деокупованих територіях України. В тому числі працівників освітньої та медичної галузей.

У заході взяли участь голова Нацагентства з питань державної служби Наталія Алюшина, Постійна представниця Президента в АР Крим Таміла Ташева, представники від Міністерства освіти і науки, Міністерства охорони здоров’я й інших зацікавлених органів.

Метою створення резерву є забезпечення районних, обласних військових адміністрацій, військових адміністрацій населених пунктів, інших державних органів, які утворені або відновили роботу на деокупованих територіях України, персоналом для практичного виконання завдань і функцій держави на цих територіях.

Резерв формується з осіб, які виявили бажання працювати в державних органах на деокупованих територіях на посадах державної служби.

В Україні не буде автоматично накладатися штраф на тих, хто не оновить свої військово-облікові дані до 16 липня, розповів директор Департаменту кадрової політики Міноборони України Марк Андрусяк.

Україна має намір підписати три нові угоди щодо гарантій безпеки. Вже ведеться робота над двома з них. 

Прем’єр-міністр Ірландії Саймон Гарріс заявив про свій намір здійснити візит до України найближчими тижнями.

В Україні триває 872-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 559 тисяч осіб.

За оцінками аналітиків Інституту вивчення війни, Іран і Росія продовжують демонструвати бажання поглиблювати двосторонні відносини та співпрацю.