ЗСУ навмисно сповільнюють темпи наступальних операцій – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

Під час свого контрнаступу українські військові навмисно дотримуються уповільненого темпу просування. Це робиться з метою збереження їх власного бойового ресурсу та виснаження російської армії.

Зазначається, що 9 липня Сили оборони України провели наступальні операції щонайменше на трьох ділянках фронту.

“Українські офіційні особи повідомили, що ЗСУ продовжують вести контрнаступальні операції на Бердянському та Мелітопольському напрямках”, – йдеться у звіті.

При цьому, за словами командувача Сухопутних військ ЗСУ генерала-полковника Олександра Сирського, українські сили успішно продовжують наступ на Бахмутському напрямку.

Міноборони РФ, а також російські мілблогери повідомляють, що ЗСУ проводили атаки у західній частині Запорізької області і були “націлені на тилові позиції, склади та інфраструктуру”.

Своєю чергою, інформацію щодо блокування противника на півдні та сході країни підтвердили і українські військові посадовці.

За інформацією видання Wall Street Journal, українські військові намагаються послабити оборону росіян перед звільненням території за рахунок сповільнення темпів наступу. Вони зосереджені на витісненні російських підрозділів.

На думку аналітиків, нинішній темп українського контрнаступу вказує на навмисні зусилля щодо збереження бойової міці Сил оборони та “виснаження російської живої сили та техніки за рахунок повільнішого просування”.

Водночас фахівці наголошують, що просування ЗСУ на добре підготовлені позиції ворога ускладнюється нестачею бронетехніки, а відсутність переваги Сил оборони в повітрі є одним із факторів, що сповільнюють контрнаступ.

Видання The Economist проаналізувало дезінформаційну кампанію проти першої леді України Олени Зеленської та визначило ключові інструменти російської пропаганди.

Акторка Національного драмтеатру імені Лесі Українки Марія Агапітова поповнила лави ЗСУ.

19 червня відбувся завершальний раунд переговорів щодо безпекової угоди з ЄС із заступником Генерального секретаря Європейської служби зовнішньої діяльності з питань миру, безпеки та оборони Шарлем Фрізом.

Води Дністровського водосховища – одного з найважливіших водних джерел України, наразі інтенсивно використовуються частково для виробництва електроенергії та виконання міжнародних зобов’язань по спуску води, що призводить до різких коливань рівня води, що завдають великої шкоди екосистемі водойми.

Прийняття Європейським Союзом 14-го пакету санкцій проти Росії затяглося, хоча Бельгія, котра головує нині в ЄС, планувала оголосити про нього ще до початку саміту G7 в Італії 13 червня. Погодження нового пакету несподівано натрапило на супротив Німеччини.