В Україні відновили роботу Єдиного державного реєстру, що не працював після кібератаки
Джерело: Міністерство юстиції
Міністерство юстиції з 9 січня відновило функціонування Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДР). Реєстр був тимчасово недоступним через російську кібератаку, що сталася 19 грудня.
Відновлення роботи ЄДР дозволяє налагодити електронну взаємодію між державними органами, зокрема Державною податковою службою, Державною службою статистики, Пенсійним фондом України, Міністерством цифрової трансформації та іншими відомствами, які активно використовують дані з реєстру.
Також знову доступні низка онлайн-послуг, пов’язаних із роботою ЄДР. Це безоплатний пошук інформації у реєстрі, формування витягів, отримання результатів адміністративних послуг за кодом доступу, а також доступ державних органів до даних реєстру через ідентифікатори доступу.
Мін’юст наголосив, що всі функції реєстру відновлено для забезпечення безперебійної роботи державних установ та надання послуг громадянам і бізнесу.
- Міністерство юстиції України повідомило про відновлення роботи трьох основних нотаріальних реєстрів після масштабної кібератаки, здійсненої Росією. Знову доступними стали Єдиний реєстр довіреностей, Спадковий реєстр та Єдиний реєстр спеціальних бланків нотаріальних документів.
- У системі державних реєстрів запрацював ДРАЦС — відновлено можливість реєструвати шлюби, народження та інші акти цивільного стану та обмін даними з держорганами.
- У мобільному застосунку “Резерв+” знову доступна послуга оформлення електронних відстрочок від мобілізації для певних категорій громадян. Вона була тимчасово недоступна через атаку на державні реєстри, яка вплинула на роботу системи.
- У застосунку “Дія” відновлено роботу послуги з закриття ФОП. Послуга не працювала після масштабної російської кібератаки на державні реєстри України, скоєну 19 грудня.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.