В Україні відновили роботу Єдиного державного реєстру, що не працював після кібератаки
Джерело: Міністерство юстиції
Міністерство юстиції з 9 січня відновило функціонування Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДР). Реєстр був тимчасово недоступним через російську кібератаку, що сталася 19 грудня.
Відновлення роботи ЄДР дозволяє налагодити електронну взаємодію між державними органами, зокрема Державною податковою службою, Державною службою статистики, Пенсійним фондом України, Міністерством цифрової трансформації та іншими відомствами, які активно використовують дані з реєстру.
Також знову доступні низка онлайн-послуг, пов’язаних із роботою ЄДР. Це безоплатний пошук інформації у реєстрі, формування витягів, отримання результатів адміністративних послуг за кодом доступу, а також доступ державних органів до даних реєстру через ідентифікатори доступу.
Мін’юст наголосив, що всі функції реєстру відновлено для забезпечення безперебійної роботи державних установ та надання послуг громадянам і бізнесу.
- Міністерство юстиції України повідомило про відновлення роботи трьох основних нотаріальних реєстрів після масштабної кібератаки, здійсненої Росією. Знову доступними стали Єдиний реєстр довіреностей, Спадковий реєстр та Єдиний реєстр спеціальних бланків нотаріальних документів.
- У системі державних реєстрів запрацював ДРАЦС — відновлено можливість реєструвати шлюби, народження та інші акти цивільного стану та обмін даними з держорганами.
- У мобільному застосунку “Резерв+” знову доступна послуга оформлення електронних відстрочок від мобілізації для певних категорій громадян. Вона була тимчасово недоступна через атаку на державні реєстри, яка вплинула на роботу системи.
- У застосунку “Дія” відновлено роботу послуги з закриття ФОП. Послуга не працювала після масштабної російської кібератаки на державні реєстри України, скоєну 19 грудня.
П’ятий президент України та лідер фракції “Європейська солідарність” Петро Порошенко запропонував чіткий план дій, як зупинити Росію.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не розглядатиме можливість тимчасового припинення вогню в рамках врегулювання війни в Україні.
На програму “Зимова підтримка”, відому в народі як “тисяча Зеленського”, витратили з резервного фонду держбюджету 5,5 мільярда гривень.
Перехоплені радіопереговори та записи з безпілотників свідчать, що Росія, ймовірно, наказує своїм солдатам убивати українських військовослужбовців, які здаються в полон.
Міністр сільського господарства Таку Ето пішов у відставку після критики, спричиненої його суперечливим висловлюванням на тлі різкого зростання цін на рис.