В Україні викрили організовану злочинну групу, яка продавала немовлят за кордон
Джерело: Нацполіція
Двоє власників приватних клінік – у Києві та Харкові – за допомогою спільників організували незаконну схему з продажу новонароджених дітей за кордон. За скоєне підозрюваним загрожує до 15 років за ґратами.
Масштабну злочинну схему торгівлі немовлятами ліквідували слідчі Оболонського управління поліції спільно зі співробітниками Служби безпеки України за оперативного супроводження співробітників Державної прикордонної служби України під процесуальним керівництвом Київської міської та Оболонської окружної прокуратури.
Начальник Головного управління Національної поліції Києва Дмитро Шумейко повідомив, що злочинну схему організували двоє власників приватних клінік у Києві та Харкові, які залучили до “бізнесу” ще десятьох спільників – адвоката, перекладача, менеджера та медперсонал.
Аби реалізувати злочин, підозрювані вербували українських жінок, які опинились у важкому матеріальному становищі. Їм пропонували стати сурогатними матерями, провівши штучне запліднення від анонімного донора.
Після виписки з клініки жінка у супроводі кількох фігурантів йшла до РАЦСу, де вказувала іноземця-замовника як батька, тим самим вносячи недостовірні відомості в офіційні документи, та надавала дозвіл на виїзд дитини за кордон. У разі відмови фігуранти залякували та погрожували жінкам.
У ході розслідування правоохоронці встановили, що підозрювані за надання своїх послуг підписували контракти з іноземцями, згідно з якими вартість “послуг” становила від 50 000 до 70 000 євро. Натомість породіллям обіцяли 12 000 євро, але в більшості випадків їх не виплачували.
Під час оформлення документів та чергової спроби вивезти новонароджену дівчинку поліціянти затримали у Харкові замовника – громадянина іншої держави.
На цей час відомо, що через злочинну схему за кордон вивезли щонайменше 9 немовлят. Зараз Нацполіція, спільно з іноземними правоохоронцями, встановлюють подальшу долю дітей.
Правоохоронці провели понад 40 обшуків за адресами медзакладів у Києві та Харкові та за місцями мешкання фігурантів, у результаті яких вилучили комп’ютери, мобільні телефони, чорнові записи, флеш-носії та медичну документацію.
Розпочато кримінальне провадження за:
- ч. 4 ст. 28 (вчинення кримінального правопорушення організованою групою осіб)
- ч. 3 ст. 149 (торгівля людьми)
- ч. 1 та ч. 2 ст. 255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній) Кримінального кодексу України.
Усім 12 фігурантам повідомлено про підозру. Їм загрожує позбавлення волі на строк від 8 до 15 років з конфіскацією майна або без такої.
- У ДПСУ викрили 32-річного українця, який одружився з 56-річною жінкою з інвалідністю, аби перетнути кордон. Він намагався це зробити у день реєстрації шлюбу.
- На Закарпатті викрили осіб, які обікрали колишнього гравця національної збірної України з футболу та ФК “Шахтар” Донецьк. Сумарно злочинна група завдала збитків потерпілим на 500 тисяч доларів.
Американський підприємець Ілон Маск оголосив про можливе повернення платформи для коротких відеороликів Vine.
21 січня президент Володимир Зеленський провів зустріч із прем’єр-міністром Албанії Еді Рамою, під час якої сторони підписали Угоду про довгострокову співпрацю та підтримку між країнами.
Перша леді США Джилл Байден розповіла, що майбутня перша леді Меланія Трамп відхилила її запрошення на чай.
Відразу після складання присяги президент США Дональд Трамп розпорядився відключити додаток для перетину кордону CBP One, за допомогою якого мігранти могли легально в’їхати до США та отримати дозвіл на роботу. Цим додатком скористався мільйон осіб.
В Афганістані в.о. заступника міністра закордонних справ в уряді Талібану Шер Мохаммад Аббас Станекзай закликав керівництво режиму відкрити середні школи для афганських дівчат, закриття яких найбільше сприяло міжнародній ізоляції його лідерів.