В Україні визначили перші 72 профтехи, де навчатимуть професій для відбудови країни
Джерело: Міністерство освіти і науки України
У Міністерстві освіти і науки поінформували, що вже визначено перші 72 профтехи, де навчатимуть професій для відбудови України.
Відтак, визначено 72 профтехи, які отримають 500 млн грн державних коштів на оновлення майстерень. Трансформація закладів відбувається в межах проєкту “#100 майстерень”. Уже наприкінці весни вони розпочнуть масштабні оновлення навчальних приміщень, а в наступному навчальному році в них зможуть здобувати освіту всі охочі.
Решту 28 профтехів, майстерні яких буде оновлено за кошти міжнародних партнерів і бізнесу, ще обирають.
Торік Міністерство освіти і науки оголосило про старт проєкту “#100 майстерень”, метою якого є оновлення майстерень закладів професійної освіти, які допоможуть учням ефективно і якісно навчатися найбільш потрібних професій для країни.
“Проєкт #100 майстерень – це можливість уже зараз сформувати якісну та ефективну базу для навчання майбутніх професіоналів. Як результат – у подальшому вплинути на потреби економіки й бізнесу. Також ми розуміємо, яких фахівців не вистачає на ринку праці, та які професії будуть необхідні для відбудови та відновлення країни. Тож уже зараз запускаємо ініціативи, які дадуть змогу здобувати актуальні знання та навички в профтехах із комфортними умовами та сучасним обладнанням”, – прокоментував міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Найпопулярніші напрями, за якими будуть створені майстерні в 72 профтехах:
- сільське господарство – 14 майстерень;
- громадське харчування – 10 майстерень;
- промисловість та машинобудування – 7 майстерень;
- будівництво та автомобільний транспорт – 6 майстерень.
Майстерні будуть також створені за такими профілями, як зварювання, металообробка, деревообробка тощо.
Також цьогоріч буде створено дві майстерні за профілем “оператор дистанційно керованих апаратів”, тобто оператор цивільних дронів. Професію планують ліцензувати у 2024 році. За цим напрямом майстерні оновлять в Тернопільському професійному коледжі з посиленою військовою та фізичною підготовкою і Чернівецькому вищому професійному училищі радіоелектроніки.
- Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що уряд виділяє додаткові 9,3 млрд гривень для 13 регіонів на програму швидкої відбудови.
- Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час презентації третьої оцінки збитків і потреб на відновлення України (RDNA3), проведеної за участі Світового банку, заявив, що потреби на відбудову України складають вже майже 486 мільярдів доларів.
- Туреччина та Україна підписали угоду, яка дозволить турецьким будівельним компаніям брати участь у відновленні української інфраструктури, пошкодженої внаслідок російського вторгнення.
Російським туристам почали масово відмовляти у в’їзді до Мексики через підозри, що громадяни РФ напевно нелегально емігрують до США.
До Європейського парламенту внесли два окремі запити стосовно зняття депутатської недоторканності з депутата з ультраправої групи “Європа суверенних націй” Петра Бистрона – члена правопопулістської партії “Альтернатива для Німеччини” (АдН).
За листопад Харків пережив 26 обстрілів з боку російської армії, 14 з яких завдали прямих руйнувань житловому фонду, повідомив очільник міста Ігор Терехов.
2 грудня президент Володимир Зеленський спільно з канцлером Німеччини Олафом Шольцом відвідали виставку безпілотників із “розумним” компонентом, вироблених в Україні у співпраці з Німеччиною.
Компанія Intel повідомила про відставку генерального директора Пата Гелсінгера після непростого періоду його керівництва.