Туреччина та Україна підписали угоду про допомогу турецьких компаній у відбудові

Джерело: Reuters

Туреччина та Україна підписали угоду, яка дозволить турецьким будівельним компаніям брати участь у відновленні української інфраструктури, пошкодженої внаслідок російського вторгнення.

У середу, 31 січня, під час зустрічі в Стамбулі міністр торгівлі Туреччини Омер Болат, міністр транспорту Туреччини Абдулкадір Уралоглу та міністр інфраструктури України Олександр Кубраков підписали документ, що визначає параметри “турецько-української робочої групи з реконструкції”.

За словами Болата, міністри обговорили роль Туреччини у відбудові України і додав, що дві країни використовуватимуть цільову групу, сформовану відповідно до меморандуму про взаєморозуміння щодо відновлення України від 2022 року.

“Це забезпечить важливу правову базу для зусиль у відбудові України. Ми також готові співпрацювати з третіми країнами”, – сказав він на церемонії підписання документа.

Кубраков зазначив, що основними сферами, які потребують реконструкції, є житлово-комунальний і транспортний сектори, зокрема дороги, мости та залізниця, а також інфраструктура водного транспорту України. Він додав, що, на його думку, ці зусилля також сприятимуть розвитку двосторонньої торгівлі.

“Для нашої країни надзвичайно важливо залучити іноземні інвестиції в інфраструктуру”, – сказав він.

Україна може отримати перші снаряди протягом кількох тижнів в рамках чеської ініціативи із закупівлі 800 тисяч боєприпасів для України з-за меж ЄС, яку спільно фінансують різні держави.

Протягом дня, 1 березня, російські загарбники здійснили 28 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 157 вибухів. 

Протягом доби, 1 березня, на фронті відбулося 73 бойових зіткнення. Загалом ворог завдав 6 ракетних та 79 авіаційних ударів, здійснив 62 обстріли з РСЗВ по позиціях наших військ та населених пунктах. 

На записі із камер спостереження, оприлюдненому у соціальних мережах, зафіксовано момент, коли російська система протиповітряної оборони перекинулася на повороті у місті Сочі. 

Заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади Максим Жорін повідомив, що російські загарбники наступають “абсолютно по всій смузі навколо Авдіївки” й тактика ворога змінилась.