Данія виділить Україні 21 млн доларів на відбудову Миколаєва

Джерело: Мінінфраструктури

Данія надасть Україні черговий пакет допомоги для відбудови Миколаєва на понад 21 мільйон доларів.

Затвердження пакету допомоги відбулося під час четвертого засідання спеціального Наглядового комітету під співголовуванням міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександра Кубракова та міністра співробітництва та розвитку глобальної кліматичної політики Данії Дена Йоргенсена.

За словами очільника Мінінфраструктури, Данія є одним із наших найбільш відданих партнерів у процесах відбудови. Навесні 2023 року країна взяла патронат над Миколаєвом та Миколаївською областю. З того часу вже досягнуто прогресу у відбудові міста — більшість проєктів попередніх пакетів допомоги або вже завершено, або вони успішно просуваються.

Також за підтримки данського уряду з листопада 2023 року запрацювали Офіс відновлення та розвитку Миколаївської області та Офіс відновлення та розвитку міської громади Миколаєва. Створено офіс посольства Данії у місті, який буде діяти як “форпост” посольства у місті та контактний пункт взаємодії із зацікавленими сторонами.

“Я вдячний уряду Данії та особисто Дену Йоргенсену за стабільну позицію у підтримці України та Миколаєва окремо. Це зразкова співпраця держави, партнерів та місцевого самоврядування”, — зазначив Олександр Кубраков.

Пакет містить зокрема такі проєкти:

  • В аграрному секторі, спрямований на розмінування сільськогосподарських угідь.
  • Надання когенераційних установок.
  • Реконструкція гуртожитку Миколаївського державного аграрного університету з протипожежної безпеки, що буде здійснюватися спільно з UNOPS Ukraine та All Ukraine.

Нагадаємо, що 7 березня 2023 року укладено меморандум про створення партнерства Данії, Миколаєва та Миколаївської області. Ним передбачено, що українсько-данська співпраця буде зосереджена на 8 напрямках: інфраструктура, ефективне врядування, морська галузь, транспорт, міське планування, розвиток малого та середнього бізнесу, молодь та культура. У 2023 році Данія вже виділила на відновлення Миколаївщини понад $100 мільйонів.

Внаслідок російських авіаударів по будівельному гіпермаркету в Харкові кількість постраждалих зросла до 35.

Станом на 16:30 в суботу, 25 травня, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 71. Ситуація вздовж всієї лінії зіткнення залишається складною водночас, контрольованою Силами оборони України. 

Внаслідок російської атаки по гіпермаркету у Харкові станом на зараз відомо про двох загиблих та 24 поранених. Наразі щонайменше 15 людей не виходять на звʼязок.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко під час поїздки на східний фронт передав інженерному полку та одній з артилерійських бригад екскаватори для фортифікаційних робіт.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що в гіпермаркеті у Харкові, який нещодавно атакували росіяни, могли перебувати понад 200 людей.