Данія підтримуватиме відбудову громад в Україні спільно з ООН

Джерело: Мінінфраструктури

Данія допомагатиме з відбудовою громад в Україні. Країна стала першим донором Фонду відновлення громад України (Ukraine Community Recovery Fund, UCRF), започаткованого ООН разом з Міністерством відновлення.

З 2022 року Данія працює над відновленням Миколаєва та Миколаївської області, надаючи різноманітну підтримку: від генераторів і систем питної води на ранньому етапі – до допомоги з комплексним відновленням соціальної інфраструктури та цілих житлових кварталів зараз. Протягом цього процесу ООН підтримувала Данію.

Ukraine Community Recovery Fund покликаний доповнити та підсилити роботу вже існуючого з 2019 року Українського гуманітарного фонду ООН (Ukraine Humanitarian Fund, UHF). З лютого 2022 року UHF отримав понад $350 мільйонів внесків від 31 донора та надає мільйонам людей гуманітарну допомогу.

За словами постійної координаторки гуманітарних питань ООН в Україні Деніз Браун, підтримувати відбудову громад в Україні попри війну важливо, аби зменшити їх залежність від гуманітарної допомоги в майбутньому.

Вона переконана, що внесок Данії в роботу Ukraine Community Recovery Fund є важливим, адже він стане каталізатором подальших внесків до Фонду.

Від початку війни підтримка від Данії Україні сягнула приблизно €565 мільйонів військової допомоги та €192 млн цивільної, у тому числі гуманітарних внесків. Основні сфери підтримки: військова, гуманітарна, гостра кризова підтримка, підзвітність, розмінування, захист жінок та дітей,  боротьба з корупцією.

Данія закріпила за Україною десять цивільних експертів: дев’ять у Консультативну місію ЄС та одного – в ОБСЄ.

“Відновлення кожної окремої громади дорівнює відновленню всієї України. Швидкість відновлення прямо залежить від спроможності громад. Вони розуміють свої потреби найкраще. Децентралізація зміцнила громади та дала їм можливість керувати своєю діяльністю.

Символічно, що першим донором нового Фонду стала Данія. Зараз країна демонструє взірцевий приклад партнерства з Миколаєвом та Миколаївською областю у зміцненні стійкості. Я впевнений, що ця співпраця з ООН стане успішним практичним інструментом для подальшого розвитку Фонду”, – зазначив міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

Довідково. Ukraine Community Recovery Fund (UCRF) – покликаний підтримувати інвестиції у відбудову житла, енергетичної та соціальної інфраструктури, гуманітарного розмінування, а також в економічний розвиток на місцевому рівні. Концепцію фонду презентовано влітку 2023 року на Конференції з відновлення України в Лондоні.

Під час затримки із погодженням безпекової допомоги Конгресом США, Словенія не зволікала та, ймовірно, таємно спорядила Україні військову допомогу.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті станом на 22.00 13 червня. За добу відбулося 87 бойових зіткнень. Ситуація залишається напруженою, проте, контрольованою.

13 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про кількість знищених ворожих засобів повітряної розвідки за тиждень.

13 червня у межах 23-го засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн” відбулася чергова зустріч міністра оборони України Рустема Умєрова з главою оборони США Ллойдом Остіном. Сторони визначили пріоритетний вектор у постачанні озброєння Силам оборони, наголосивши на продовженні та посиленні допомоги.

У Первомайському на Харківщині створили мурал на честь загиблого Героя України Олега Фадєєнка на псевдо “Малиш”.