Данія збільшить на понад 3,15 млрд євро допомогу для України до 2027 року

Джерело: пресслужба Міністерства оборони Данії

Уряд і парламентська більшість Данії погодили збільшення військової підтримки України на 2,3 мільярда данських крон у 2023 році та на 23,5 мільярда крон (понад 3,15 мільярда євро) у 2025-2027 роках.

“Ми не знаємо, як довго триватиме війна в Україні, але ми знаємо, що пожертвування необхідні Україні для продовження боротьби з Росією. Протягом усієї війни Данія була вірним прихильником України, і коли ми зараз посилюємо нашу підтримку, як у 2023 році, так і особливо шляхом виділення значних коштів у 2025-2027 роках, ми посилаємо чіткий сигнал, що українці в довгостроковій перспективі можуть розраховувати на підтримку Данії”, – сказав міністр оборони Данії Трольс Лунд Пульсен.

Згідно з попередніми домовленостями, на оборону та безпеку в 2023 та 2024 роках Україні було виділено кошти, еквівалентні двом відсоткам ВВП Данії.

Наприкінці березня відбудеться наступне засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, але у новому форматі, повідомив заступник керівника Офісу Президента Олексій Кулеба.

На форумі “Україна. Рік 2024” міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін повідомив, що Україна розробила та успішно випробувала далекобійну ракету власного виробництва, яка здатна уражати цілі на відстані 700 кілометрів.

Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” генерал Олександр Тарнавський розповів, що за добу Сили оборони знищили або нейтралізували 212 дронів росіян на Таврійському напрямку.

Упродовж 2024 року Україна має намір отримати фінансову допомогу в розмірі 11,8 мільярда доларів від Сполучених Штатів Америки (США). Цю інформацію озвучив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на форумі “Україна. Рік 2024”.

Половина поставок озброєння не надходить в Україну вчасно, що ускладнює ведення бойових операцій на фронті.