В Україні за добу зафіксували 454 пожеж в природних екосистемах: причини та правила безпеки

Джерело: ДСНС України

В Україні за останню добу зафіксували 454 пожежі в природних екосистемах загальною площею понад 342 гектарів.

Загалом від початку року зафіксовано 8590 пожеж внаслідок загорянь сухостою, а загальна площа випаленої землі становить понад 5471 гектар.

Причини виникнення пожеж у природних екосистемах

Причинами виникнення пожеж часто є необережне поводження з вогнем, або навмисний підпал сухостою. Розведення багать у невідповідних місцях без дотримання правил пожежної безпеки, кинуті недопалки та сірники, спалювання сміття й сухостою, а також необережне поводження з легкозаймистими речовинами – все це може призвести до загорання.

Саме дії людини у 90% випадках є причиною пожеж у природних екосистемах.

Правила безпеки під час виникнення пожежі в природних екосистемах

  1. Зберігайте спокій та не піддавайтеся паніці.

  2. Негайно зателефонуйте за номером 101 та чітко назвіть місце виникнення пожежі. Якщо немає можливості зателефонувати, то спробуйте сповістити про пожежу перехожих.

  3. Якщо вогнище невелике, закидайте його землею, піском або затоптуйте водою. Використайте вогнегасник, якщо він у вас є. Проте не ризикуйте життям, якщо пожежа масштабна, або ж гасіння невеликої пожежі стає небезпечним.

  4. Визначте напрямок вітру та ймовірний шлях поширення вогню. Не тікайте від полум`я, а долайте крайку вогню проти вітру.

  5. Виходьте з небезпечної зони закривши голову й обличчя одягом.

  6. Не намагайтеся перетнути палаючу ділянку.

  7. Якщо ви потрапили в зону задимлення, рухайтесь низько до землі, де повітря чистіше. Прикрийте ніс та рот вологою тканиною, щоб уникнути вдихання диму.

  8. Остерігайтеся дерев, оскільки вони можуть завалитись.

  9. Не ховайтесь у будівлях чи транспортних засобах. Вогонь може швидко охопити ці об’єкти.

  10. Дочекайтеся приїзду рятувальних служб і чітко виконуйте їхні вказівки.

Президент Франції Емманюель Макрон в четвер, 25 квітня, закликав до посилення більш інтегрованої європейської оборони, зазначив, що континент не повинен стати васалом США і окреслив своє бачення Європейського Союзу на глобальній арені.

Литва може зайняти активну позицію у питанні повернення українських чоловіків призовного віку, які виїхали з країни. Як сказав міністр оборони Литви Лаурінас Кащюнас, будь-які заходи будуть розглядатися після оцінки дій Польщі у цій сфері.

У Міністерстві охорони здоров’я розповіли про детальний план щодо того, як відмовитися від куріння.

Під підозрою головний сержант та молодший інспектор прикордонної служби, які працювали на ПП “Устилуг”. За даними Державного бюро розслідувань, обидва допомогли виїхати за кордон військовозобов’язаним чоловікам.

Під час евакуаційного рейсу з Покровська Донецької області до Рівненщини у жінки почалися перейми.