В Україні заборонили проросійську політичну партію «СПАС»
Джерело: Судова влада України
Восьмий апеляційний адміністративний суд заборонив діяльність проросійської політичної партії “Соціал-патріотична асамблея слов’ян” (“СПАС”).
Зокрема, 18 квітня 2024 року колегія суддів Восьмого ААС завершила розгляд адміністративної справи № 857/2/24 про заборону політичної партії “Соціал-патріотична асамблея слов’ян”.
Судом задоволено позовні вимоги Міністерства юстиції України:
- заборонено діяльність політичної партії “Соціал-патріотична асамблея слов’ян”;
- майно, кошти та інші активи партії, її обласних, міських, районних організацій, первинних осередків та інших структурних утворень передано у власність держави.
Раніше у Міністерстві юстиції повідомляли, що ухвалою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 1 квітня 2024 відкрито провадження у справі № П/857/2/24 за позовною заявою Міністерства юстиції до політичної партії “Соціал-патріотична асамблея слов’ян”, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача – Служба безпеки України, про заборону діяльності політичної партії.
- Народному депутату від забороненої партії “Опозиційна платформа – За життя” Нестору Шуфричу повідомлено про нову підозру за фінансування Росгвардії у Криму.
- Екснардепа від забороненої партії “Опозиційна платформа – За життя” Рената Кузьміна судитимуть за державну зраду – йому загрожує до 15 років ув’язнення з конфіскацією майна.
Після нічної атаки Росії на Україну міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що тиск має бути спрямований на Москву, а не на Київ.
Президент США Дональд Трамп заявив, що Росія нібито готова до укладення мирної угоди, і тепер, за його словами, черга за Україною.
Колишній радник президента Польщі з міжнародних питань професор Роман Кузьняр високо оцінив виступ у Сеймі глави МЗС Радослава Сікорського, котрий відзначивши найскладнішу міжнародну політику за минуле десятиліття, зауважив, що доки НАТО залишається ефективним альянсом — Росія не має шансів на перемогу.
Поки Сполучені Штати посилюють тиск на Україну щодо домовленостей із Росією, в європейських столицях зростає занепокоєння щодо затягування повномасштабної війни.
З лютого 2023 року застосування росіянами небезпечних хімічних речовин набуло системного характеру. Попри заяви про повне знищення хімічної зброї, країна-агресор зберігає промислові потужності для її відновлення та виробництва.