В Україні запрацювали мобільні групи для підтримки ветеранів та їхніх родин
Джерело: Мінреінтеграції
В Україні розпочали роботу мобільні групи для підтримки ветеранів та їхніх родин.
На щотижневій нараді з питань ветеранської політики під головуванням віцепрем’єр-міністерки Ірини Верещук представили ініціативу від ГО “Простір Можливостей”.
Її суть полягає в тому, що ветерани і їхні родини навіть у найвіддаленіших громадах мають отримувати якісні та фахові послуги. Йдеться про оформлення документів, отримання пільг та соціальних гарантій, юридичне консультування, психосоціальну підтримку тощо.
Для цього створили спеціальні мобільні групи при Коаліції ветеранських просторів.
Насамперед мовиться про надання таких послуг на рівні районного центру, селища та села. У складі таких груп – юристи, психологи та кейс-менеджери.
Із середини грудня такі мобільні групи вже надають підтримку ветеранам та членам їхніх сімей на Миколаївщині, Одещині, Львівщині, Вінниччині та Хмельниччині.
Підтримку державі в цьому питанні надає український бізнес. Компанія “Укрнафта” закупила та передала спеціальні автомобілі для таких мобільних груп.
Незабаром схожі мобільні групи мають з’явитися на Сумщині, Чернігівщині та Рівненщині.
“Хочу подякувати всім, хто генерує та втілює такі проєкти. Також дякую всім, хто фінансово підтримує такі важливі для ветеранів ініціативи”, – резюмувала віцепрем’єрка.
- Міністерка у справах ветеранів України Юлія Лапутіна повідомила, що наступного року держава впроваджує безоплатну психологічну допомогу для ветеранів та їхніх рідних.
- В Україні розпочинаються безоплатні ІТ-курси для ветеранів – навчання можливе як у групах, так і у форматі індивідуальних занять із ментором.
- Міністерка у справах ветеранів України Юлія Лапутіна зауважила, що після перемоги України у війні з РФ приблизно чотири мільйони осіб будуть дотичними до ветеранської політики.
Служба безпеки України спільно з Національною поліцією встановила 497 осіб, котрі вчиняли підпали автомобілів військовослужбовців, обʼєктів “Укрзалізниці”, а також встановлювали саморобні вибухівки, влаштовуючи теракти із посяганням на життя військових і поліціянтів, повідомив перший заступник Голови СБУ Сергій Андрущенко під час спільного брифінгу з начальником Національної поліції Іваном Вигівським.
5 лютого міністр оборони Рустем Умєров повідомив, що обговорив із делегацією Міжурядової агенції оборонного співробітництва Чехії (AMOS) розширення оборонної співпраці.
Суд у США ухвалив рішення, дозволивши судовий розгляд проти російського Сбербанку, визнавши його фінансування бойовиків “ДНР” достатньою підставою для зняття суверенного імунітету. Позов подала сім’я 18-річного американця Куїнна Шансмана, котрий загинув унаслідок збиття літака рейсу MH17 над Донбасом у 2014 році.
У війні проти російських окупантів загинув 30-річний військовий і поет Максим Ємець. Він приєднався до Збройних Сил України ще в 19 років.
Українські десантники разом з іншими підрозділами в Курській області Росії захопили в полон 21 військовослужбовця армії окупантів.