В Україні запрацював штаб з питань приведення до належного стану захисних споруд

Джерело: Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України

В Україні запрацював координаційний штаб з питань приведення до належного стану захисних споруд цивільного захисту.

6 лютого відбулося перше засідання Координаційного штабу з питань приведення об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту як таких, що мають стратегічне значення для забезпечення захисту населення, у належний стан.

Координаційний штаб створено Кабінетом міністрів за ініціативи Міністерства стратегічних галузей промисловості 29 грудня. Це тимчасовий консультативно-дорадчий орган КМУ, він сприятиме тісній співпраці та комунікації між центральними та місцевими органами виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності, а також оперативному розв’язанню питань, що виникають у процесі.

У межах роботи штабу розроблятимуть рекомендації та пропозиції щодо облаштування укриттів, які подаватимуть на розгляд уряду.

Під час першого засідання заступник міністра з питань стратегічних галузей промисловості Тимур Ткаченко як очільник штабу затвердив його персональний склад та заслухав представників центральних органів виконавчої влади.

Присутні заслухали інформацію щодо результатів обстежень об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту від представників ДСНС України. Також окремо обговорено питання щодо безперешкодного та безбарʼєрного доступу до обʼєктів фонду захисних споруд цивільного захисту.

За словами Тимура Ткаченка, робота штабу, як і робота з облаштування укриттів, триватиме до того часу, доки 100% населення не буде забезпечено захисними спорудами цивільного захисту.

“Безпека українців – наш пріоритет, тож ми маємо спрямувати максимум спільних зусиль, аби захистити кожного українця”, – наголосив Тимур Ткаченко.

Зазначимо, що зараз діє єдиний портал “Залізне укриття”, який має консолідовану інформацію щодо всіх ремонтних робіт та облаштувань захисних споруд цивільного захисту по всій Україні, та чат-бот, в якому кожен може залишити скаргу або звернення, яке стосується укриття.

Польща не виключає введення заборони на сільськогосподарську продукцію з Росії, заявив прем’єр-міністр Дональд Туск 29 лютого під час візиту до Варшави свого колеги з Латвії, котра вже запровадила таку заборону.

Українські посадовці стурбовані тим, що просування Росії може набрати значних обертів до літа, якщо союзники Києва не зможуть збільшити постачання боєприпасів.

За словами президента Володимира Зеленського, Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розробляє два варіанти плану подальших дій: якщо Україна отримає допомогу США, вона зможе перейти в наступ, якщо ні – їй доведеться зосередитися лише на захисті.

У Міністерстві закордонних справ закликали до розв’язання проблем між Кишиневом та Тирасполем без зовнішніх втручань.

ЄС повинен підтримати Україну всім необхідним, щоб Київ міг виграти війну проти Росії, мовиться у резолюції євродепутатів, прийнятій 29 лютого.