В Україні запрацював штаб з питань приведення до належного стану захисних споруд

Джерело: Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України

В Україні запрацював координаційний штаб з питань приведення до належного стану захисних споруд цивільного захисту.

6 лютого відбулося перше засідання Координаційного штабу з питань приведення об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту як таких, що мають стратегічне значення для забезпечення захисту населення, у належний стан.

Координаційний штаб створено Кабінетом міністрів за ініціативи Міністерства стратегічних галузей промисловості 29 грудня. Це тимчасовий консультативно-дорадчий орган КМУ, він сприятиме тісній співпраці та комунікації між центральними та місцевими органами виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності, а також оперативному розв’язанню питань, що виникають у процесі.

У межах роботи штабу розроблятимуть рекомендації та пропозиції щодо облаштування укриттів, які подаватимуть на розгляд уряду.

Під час першого засідання заступник міністра з питань стратегічних галузей промисловості Тимур Ткаченко як очільник штабу затвердив його персональний склад та заслухав представників центральних органів виконавчої влади.

Присутні заслухали інформацію щодо результатів обстежень об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту від представників ДСНС України. Також окремо обговорено питання щодо безперешкодного та безбарʼєрного доступу до обʼєктів фонду захисних споруд цивільного захисту.

За словами Тимура Ткаченка, робота штабу, як і робота з облаштування укриттів, триватиме до того часу, доки 100% населення не буде забезпечено захисними спорудами цивільного захисту.

“Безпека українців – наш пріоритет, тож ми маємо спрямувати максимум спільних зусиль, аби захистити кожного українця”, – наголосив Тимур Ткаченко.

Зазначимо, що зараз діє єдиний портал “Залізне укриття”, який має консолідовану інформацію щодо всіх ремонтних робіт та облаштувань захисних споруд цивільного захисту по всій Україні, та чат-бот, в якому кожен може залишити скаргу або звернення, яке стосується укриття.

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, повідомив, що за тиждень з 18 по 24 липня підрозділи РЕБ зірвали майже 8 тисяч завдань ворога із застосування розвідувальних БпЛА та FPV-дронів.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 26 липня, від початку доби по всій лінії фронту кількість бойових зіткнень збільшилась до 107.

Румунія заявила, що виявила на своїй території фрагменти російських безпілотників, проте в НАТО стверджують, що не бачать ознак навмисного нападу на територію Альянсу.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко привіз українським захисникам на Харківщину нову партію техніки, зокрема дрони, системи радіоелектронної боротьби, командно-штабні машини та техніку для будівництва фортифікацій.

Протягом дня, 26 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 69 вибухів.