В Україні запровадили зміни у проведенні іспиту з державної мови

Джерело: офіс Уповноваженого із захисту державної мови Тараса Креміня

Кабмін запровадив зміни у проведенні іспиту на володіння державної мови. До нього додали завдання на написання тексту та збільшили тривалість.

У письмовій частині тесту залишаться завдання та написання тексту на задану тему. Без змін залишили усну частину.

Тривалість іспиту залежить від його цілей:

  • з 30 до 60 хвилин збільшили тест для людей, які зобов’язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків
  • зі 120 до 150 хвилин подовжили тест для людей, які мають намір отримати громадянство України

Обидві частини іспиту проходитимуть у формі анонімного комп’ютерного онлайн-іспиту.

Зміни набувають чинності з 1 січня 2024 року.

Президент Володимир Зеленський відзначив, що Україна продовжуватиме “боротьбу проти тих, хто захоче наживатися на війні”. Саме так глава держави прокоментував запитання стосовно корупції в Україні.

Держсекретар Ентоні Блінкен вважає, що припинення вогню може дати главі РФ Володимиру Путіну час переозброїтися і в майбутньому здійснити повномасштабну атаку на Україну.

Президент Володимир Зеленський підтвердив, що Україна погодиться на режим припинення вогню у повномасштабній війні з РФ, якщо західні партнери постачать Києву достатньо озброєння для відбиття майбутніх російських атак. 

У системі державних реєстрів запрацював ДРАЦС — відновлено можливість реєструвати шлюби, народження та інші акти цивільного стану та обмін даними з держорганами.

Генеральний секретар СДПН Маттіас Мірш заперечив нещодавню заяву представника опозиції Родеріха Кізеветтера стсовоно того, що канцлер ФРН Олаф Шольц має намір зустрітися з президентом РФ Володимиром Путіним до 23 лютого.