В Україні запровадили зміни у проведенні іспиту з державної мови
Джерело: офіс Уповноваженого із захисту державної мови Тараса Креміня
Кабмін запровадив зміни у проведенні іспиту на володіння державної мови. До нього додали завдання на написання тексту та збільшили тривалість.
У письмовій частині тесту залишаться завдання та написання тексту на задану тему. Без змін залишили усну частину.
Тривалість іспиту залежить від його цілей:
- з 30 до 60 хвилин збільшили тест для людей, які зобов’язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків
- зі 120 до 150 хвилин подовжили тест для людей, які мають намір отримати громадянство України
Обидві частини іспиту проходитимуть у формі анонімного комп’ютерного онлайн-іспиту.
Зміни набувають чинності з 1 січня 2024 року.
- Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь звернувся до українських телеканалів з закликом вести етери виключно державною мовою.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 15 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 87 бойових зіткнень.
15 квітня президент Володимир Зеленська розповів, що переговори між командами України та США щодо угоди про рідкісноземельні метали пройшли позитивно.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України безпілотний авіаційний комплекс українського виробництва В-1, здатний перебувати в повітрі упродовж декількох годин.
Російська армія в Україні значно залежить від постачання артилерійських боєприпасів із Північної Кореї, свідчать внутрішні звіти Міноборони РФ.
Російська армія вже розпочала наступальні дії на Сумщині й Харківщині, попри заяви про переговори. Інформацію підтвердив Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, зауваживши, що Росія щомісяця збільшує своє угруповання на 8-9 тисяч військових, продовжуючи стратегічну наступальну операцію.