В Україні запустили безоплатну платформу для вивчення ШІ

Джерело: пресслужба Мінекономіки

Міністерство економіки України спільно з Мінцифри та Google запустили платформу із безплатними ресурсами для вивчення ШІ. Курси доступні українською та англійською мовами.

Для нас важливо, щоб українці опанували інструмент штучного інтелекту, для підвищення своєї конкурентоспроможності. Завдяки навчальній платформі кожен зможе навчитися тому, як завдяки ШІ автоматизувати обчислення, обробку контенту, типові відповіді клієнтам та чимало іншого. Цей курс для кожного – від керівників і маркетологів до юристів і освітян. Ми вдячні Google Україна за співпрацю в створенні зручного інструменту. Це не просто нові знання, а реальні можливості, щоб кожен міг зростати, – прокоментувала міністерка економіки Юлія Свириденко.

Навчання орієнтоване як на новачків, так і на досвідчених фахівців. Доступ до платформи з курсами за посиланням.

Переваги платформи:

  • Безоплатне навчання: доступ до навчальних матеріалів від Google українською та англійською мовами.
  • Гнучкі можливості для розвитку: курси можна проходити у зручний для кожного час, відповідно до індивідуального графіка.
  • Інтерактивні формати навчання: студійні відеолекції, інструкції, воркбуки та платформи для самонавчання.

Штучний інтелект (ШІ) поступово стає важливою частиною нашого повсякденного життя і відкриває нові можливості для розвитку економіки та створення нових робочих місць. Google прагне допомогти кожному адаптуватися до цієї нової реальності та використати переваги ШІ. Тому ми раді представити українцям нову платформу з безоплатними ресурсами для вивчення штучного інтелекту, – зауважила директорка Google в Україні Тетяна Лукинюк.

Запуск платформи для навчання навичкам роботи з ШІ є початком ще більшої співпраці між Міністерством економіки України та Google, спрямованої на розвиток цифрових навичок українців.

  • Google активно впроваджує штучний інтелект у розробку своїх продуктів, зокрема, понад чверть нового коду компанії генерує штучний інтелект, а потім його перевіряють інженери, повідомив генеральний директор Сундар Пічаї.
  • Сили оборони щотижня автоматично виявляють 12 тисяч одиниць ворожої техніки завдяки платформі штучного інтелекту Avengers Центру інновацій МОУ. Зауважується, що такого результату досягається шляхом автоматичного аналізу відео з дронів та стаціонарних камер.
  • Онлайн-платформа Grammarly підтримуватиме розвиток штучного інтелекту в Україні, як було обговорено під час зустрічі Міністерства цифрової трансформації з керівництвом компанії. Це був перший візит топменеджерів Grammarly до України після початку повномасштабної агресії з боку РФ.

Народна депутатка Ніна Южаніна висловила критику проєкту Державного бюджету на 2025 рік, називаючи його несправедливим через суттєве збільшення видатків на утримання фінансових та контролюючих державних інституцій.

Ізраїль не має наміру укладати угоду щодо припинення вогню або погоджуватися на паузу в бойових діях з угрупованням “Хезболла”, доки ізраїльські війська не досягнуть усіх поставлених цілей, заявив глава ізраїльського Міноборони Ісраель Кац.

Агенція оборонних закупівель Міноборони та Агенція оборонних матеріалів Норвегії (NDMA) домовилися про посилення нинішньої співпраці у сфері закупівель озброєння.  

Україна протягом кількох місяців може створити елементарну ядерну бомбу, якщо Дональд Трамп після вступу на посаду президента США зупинить військову допомогу Києву, свідчить документ, підготовлений для українського Міноборони. Автором доповіді The Times називає завідувача відділу Національного інституту стратегічних досліджень Олексія Іжака.

Колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Київського апеляційного суду розглянула апеляційну скаргу обвинуваченого Олексія Тандира на ухвалу Святошинського районного суду міста Києва від 10 жовтня 2024 року, якою задовольнили клопотання прокурора і продовжили обвинуваченому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком до 8 грудня 2024 року включно.