В Україні затвердили методологію використання мов нацменшин

Джерело: Міністерство культури та інформаційної політики України та Урядовий портал

Кабінет міністрів України затвердив методологію використання мов національних меншин (спільнот) України в населених пунктах, в яких традиційно проживають особи, які належать до національних меншин України, або в яких такі особи складають значну частину населення.

Документ розроблений як частина реформи щодо захисту прав національних меншин (спільнот) України в межах виконання рекомендацій Європейської комісії на шляху до початку перемовин про членство в ЄС.

Методологія встановлює єдині умови та порядок використання мов національних меншин (спільнот) України в тих населених пунктах, в яких вони традиційно проживають, або в яких нацменшини становлять значну частину населення, тобто понад 15% від загальної чисельності населення.

Документ, зокрема, визначає сфери суспільного життя, в яких мови національних меншин (спільнот) України можуть використовуватися поряд із державною мовою за рішенням сільської, селищної або міської ради.

Це стосується наступних питань: комунікації з органами влади та надання публічних послуг; надання медичної допомоги; надання топографічної інформації; поширення інформації для загального ознайомлення; написання офіційних назв на табличках (вивісках) органів місцевого самоврядування та комунальних підприємств; надання соціальних послуг громадянам похилого віку та особам з інвалідністю тощо.

“Прийняття методології використання мов національних меншин – це посилення захисту нацменшин України. Крім того, так ми адаптуємо кращі європейські практики до наших реалій. Це наближає країну до членства в ЄС”, – сказав т. в. о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

Нагадаємо, раніше Верховна Рада України прийняла закон України “Про національні меншини (спільноти) України” на виконання рекомендацій Венеціанської комісії. Методологія прийнята, аби реалізувати цей закон.

Довідково. Методологія розроблена відповідно до Конституції України, Європейської хартії регіональних мов або мов меншин 1992 року, Рамкової конвенції про захист національних меншин 1995 року, законів України “Про забезпечення функціонування української мови як державної” та “Про національні меншини (спільноти) України”.

Триває сімсот тридцять третя доба широкомасштабної збройної агресії РФ проти нашої держави. Протягом доби відбулося 79 бойових зіткнень.

УПЦ Московського патріархату відмовила українським військовим капеланам та українським захисникам у доступі до печер Києво-Печерської Лаври. Оборонці мали намір помолитися за загиблих побратимів у річницю повномасштабного вторгнення росіян.

26 лютого парламент Угорщини схвалив членство Швеції в НАТО – майже через два роки після того, як історично нейтральна країна подала заявку на приєднання до західного військового альянсу, поклавши у такий спосіб кінець тривалим дипломатичним суперечкам.

Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель зауважив, що результат війни РФ проти України може вирішитися в найближчі місяці. Проте Україна потребує ще більшої збройової підтримки ЄС. Він закликав країни-члени збільшити та прискорити допомогу Україні.

Станом на 26 лютого Сили оборони півдня продовжують системну контрбатарейну боротьбу. На лівому березі Дніпра, попри постійні бойові втрати та відсутність успіхів, ворог не полишає намірів вибити наші підрозділи із зайнятих позицій.